Yaşam

Disney’in En Sevilen Filmi ‘Enchanted’ Hakkında Muhtemelen Gözden Kaçırdığınız 15 İnce Detay

Disney’in 2007 yapımı Enchanted filminin devamı niteliğindeki ‘Disenchanted’, geçtiğimiz haftalarda Disney Plus platformunda seyirciyle buluşmuştu. Enchanted filminin yönetmeni Kevin Lima, Disney dünyasıyla ilgili diziye eklediği küçük detayları sinemanın yapım aşamasında gün ışığına çıkarınca birçok izleyici sinemada bu detayları gözden kaçırdığını fark etti. İşte o detaylar…

Kaynak:https://www.buzzfeed.com/briangalindo…

1. Filmin başında görülen kalenin içi, Uyuyan Güzel’deki kalenin iç mekanlarından esinlenilmiştir.

2. Film boyunca hikayeyi anlatan Julie Andrews ve filmin yönetmeni Kevin Lima daha önce birlikte çalışmıştı. ‘Eloise at the Plaza’ ve ‘Eloise at Christmastime’ filmlerinin yönetmeni Lima, Andrews’ın filmlerde Dadı rolünü oynamasını istedi.

3. Giselle’in kulübesinin klasik bir Disney filminden fırlamış gibi görünmesinin nedeni, tasarımın Pamuk Prenses’teki cüceler kulübesi ile Uyuyan Güzel’deki periler kulübesinin bir karışımı olmasıdır.

4. Giselle’in kaplumbağayı öptüğü sahne, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler’deki öpüşme sahnelerine bir göndermedir.

5. Giselle’in kulübesinin penceresinden atlayan kurbağa aslında 2007’de gösterime giren Enchanted filminden iki yıl sonra vizyona girecek olan The Princess and the Frog filmine göndermeydi.

6. Bir de Rapunzel filmine gönderme vardı.

7. Prens Edward’ın “Gerçek Aşkın Öpücüğü” şarkısını söylerken Nathaniel ile dans ettiği sahne, Uyuyan Güzel’deki Prens Phillip’in babasına ormanda tanıştığı kızla evleneceğini söylediği sahneye doğrudan göndermedir.

8. Kraliçe Narissa’nın zindanı, Pamuk Prenses’teki Kötü Kraliçe’nin zindanına benzeyecek şekilde tasarlandı.

9. Giselle’in düğün arabası, Külkedisi’nin düğün arabasına benzer bir formda tasarlanmış.

10. Giselle’in baş aşağı olduğu ve rögar deliğini açmak üzere olduğu sahne, Alice Harikalar Diyarında’da Alice’in tavşan deliğine düştükten sonra baş aşağı olduğu sahneye bir göndermedir.

11. Filmdeki soyadlı karakterlerin tümü, Disney karakterlerinin adlarını almıştır. Robert’ın soyadı, Uyuyan Güzel filmindeki Prens Philip’in adını taşıyan Philip’tir.

12. Filmdeki muhabir Mary Ilene Casselotti’nin adı Külkedisi ve Pamuk Prenses’i seslendiren oyunculardan geliyor. Cinderella’yı seslendiren Ilene Woods; ve Pamuk Prenses’i Adriana Caselotti seslendiriyor.

13. Robert’ın çalıştığı hukuk firmasının adı, Pamuk Prenses filminin müziklerini yazan Frank Churchill, Paul Smith ve Leigh Harline’den gelmektedir.

14. Prens Edward ve Nathaniel’in kaldığı otel, adını Külkedisi’ndeki Büyük Dük’ten almıştır.

15. Paige O’Hara, Prince Edward’ın otel odasında izlediği pembe dizide Belle’i seslendiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu