Haber

Tevfik Yamantürk: “Cumhurbaşkanımızla bu görüşmeleri maalesef bitirdik, bana yardımcısını gönderiyor”

Beşiktaş Divan Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk, divan divan toplantısında çok sert açıklamalarda bulundu. Yamantürk, lider Ahmet Parıltı Çebi’nin kendileriyle görüşmediğini belirterek, “Bu çatı altında olmasaydık Çebi de ben de birbirimize dost, komşu, hatta akraba olmak istemezdik” dedi.

Meclis Başkanı Tevfik Yamantürk, Beşiktaş’ta düzenlenen olağan meclis toplantısında çok sert açıklamalarda bulundu. Eylül ayında 3 adayla seçimle göreve döndüklerini belirterek konuşmasına başlayan Yamantürk, “Cemaat bizi göreve getirdi, 3 adayla güzel bir seçim oldu. Demek ki bir seçim geçirdik. Camiamızın devam etmemizi istediği önceki dönemde iyi bir izlenim bırakmıştı.Bizi Beşiktaş’a emanet ettiniz.Ben kendimi size emanet ediyorum. Son 3 ayda 3 kez beni kulüpten atmaya çalıştılar.” benimki sicil dairesine koşarak ve seçime girmeyerek beni disipline etmek istedi. Ardından 30 Ekim’de sosyal medyada bir yorum yaptım. Lidere hakaret ediyordum. Tekrar disipline etmeye çalıştığını sanan bir genç arkadaşımız. Ben kimseye hakaret etmem. Hakareti hak etmedikleri için değil. Sanırım okuduğunu anlamadı ya da ben kendimi ifade edemedim. “Şenol hocayı bu yönetim mi gönderdi, geri getirdiğinde neden gönderdiniz, lidere hakaret etti. Şenol hocam diyorlar. Önceki yönetim zamanında gitti. Yakalayamıyorlar bile. Üçüncüsü, Haluk Karakurt beni terbiye etti, onu güzel görüyorum.”

“Bu çatı altında olmasaydık Çebi de ben de birbirimizle arkadaş, komşu, hatta akraba olmak istemezdik”

Fikret Orman döneminde birçok konuyu görüştüklerini ifade eden Tevfik Yamatürk, “Fikret Orman döneminde bazı şeyleri tartışıyorduk ama maalesef bu liderle bu görüşmeleri noktaladık. Bunu anlıyorum ama kabul etmiyorum. .Liderimiz bana yardımcısını gönderiyor ve yardımcısı bana diyor ki ‘Cumhurbaşkanına karşısın’ diyor.Benim lidere karşı olmam söz konusu olamaz ama ben ne düşünüyorsam onu ​​söylüyorum.O yüzden bu koltuk verildi. Bana katılmayanlar var Grup 3 yılda 5 teknik direktör değiştirdi bana hiç mantıklı gelmiyor Kendi şirketlerimizde bu kadar sık ​​mı yönetim değiştiriyoruz. Kendi iş yerimizde yapmadığımızı emanette nasıl yaparız? Ahmet Parıltı Çebi’ye onu anladığımı söyledim. Bu çatı altında olmasaydık, eminim ne o ne de ben onunla arkadaş, komşu olmak istemezdik. Akraba bile olmak istemezdik. Ama burası bize atamızdan miras kalmadı, çocuklarımıza da bırakmayacağız. 70 yaşından sonra ünlü olmak isteyenleri bana göndermeyi reddediyorum. Bu makama saygısızlıktır” dedi.

“Borcu yönetecek kimseyi bu masada göremiyoruz”

Beşiktaş’ta otoritelerin herkesin egosundan daha büyük olduğunu söyleyen Yamantürk, “Her zaman söylediğim bir söz vardır, bizim egomuz yönettiğimiz masanın çıkarlarının gerisinde kalır. Tevfik Yamantürk o masanın gerisinde kalır. Kim bilir? Ben bu memlekette Beşiktaş olmasa kim sarsar beni, bu sadece benim için, dedi ki: “Yıldız gibi kayıp gideceğiz, kimimiz çok iyi anılacak, kimimiz için maalesef çok iyi anılacak.” Tevfik Yamantürk, borcun yönetilemeyeceğine de işaret ederek, “Borç yönetimi, servet yönetiminden çok daha zor ve değerlidir. Borç da alacaklıya güven duyacak bilgili, becerikli, güzel ahlaklı kişilerce yönetilir. Bir önceki lider Fikret Orman, “Yönetiminizde böyle insanlar var mı bilmiyorum. ‘Oturduğumuz yerden görünmüyor’ dedim. 5 yıl oldu kusura bakmayın aynı şeyi söylüyorum. Bizim kanadımızdan baktığımızda bir daha bu insanlar görünmüyor” dedi. Son olarak Yamantürk, “Gelirimiz 60 milyon Euro civarında, takıma ödediğimiz maaş 45 milyon Euro civarında. Ödediğimiz faiz 28 milyon Euro. 60 milyon Euro gelirle 73 milyon Euro’yu nasıl karşılayacaksınız?” . Bunu görenler bu harcamaları yapmaya devam edecek mi?” Bunu ben söylemeyeceğim ama kim söyleyecek? Susmamızı istiyorsun, bildiğin gibi yapalım. O zaman bizi ortadan kaldır. Alacaklılar çakıl taşı vermezler, para verirler. Ayda bir toplanıp bunları lidere ve uygun gördüğü arkadaşlara iletebilsek ne güzel olur. Ne yazık ki, bu sipariş durum böyle değil. O yüzden sadece sizin önünüzde fikirlerimizi paylaşabiliyoruz” diye sözlerini tamamladı. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu