Haber

Vatandaşların bulduğu yavru kerkenezler koruma altına alındı

Vatandaşların bulduğu yavru kerkenezler savunma altına alındı

ERZURUM Yaban hayvanları için bölgede yaptıkları örnek çalışmalarla dikkat çeken Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 13. Bölge Müdürlüğü ve Erzurum Şubesi, vatandaşların misafir olarak getirdiği yaban hayvanlarını karşılıyor, besliyor, besliyor, büyütüyor ve günü geldiğinde doğal yaşama kavuşturuyor.

Doğa Koruma ve Milli Parklar 13. Bölge Müdürlüğü’nün şu sıralar konukları minik ve sevimli dört kerkenez yavrusu. Minik kerkenezler veteriner hekimlerin özenli ellerinde büyümeye devam ederken, akşam yemeklerindeki tavırları ve bekleyişleri izlenmeye değer görüntüler oluşturdu. Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü’nün yavrularla ilgili yaptığı sosyal medya paylaşımında, “Yavru kerkenezlerin yemek vakti geldi. Erzurum’da duyarlı vatandaşlar tarafından bulunan yavru kerkenezler koruma altına alındı. Çok sağlıklı yavrularımız kanatlarını özgürce çırpabilecekleri güne kadar misafirimiz oluyorlar.”

Bu arada Erzurum’da nesli tükenen ve vatandaşlar tarafından kendilerine teslim edilen ebabil kuşunu misafir eden Doğa Koruma ve Milli Parklar Erzurum Şube Müdürlüğü, denetim, bakım ve beslemenin ardından doğal yaşam alanına kavuşturdu.

haber-karacabey.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu