Haber

Olaylı Maçın Faturası Ağırdı: Göztepe ve Altay’da Mağlup Oldu

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 27 Kasım Pazar akşamı tribünlerde terör nedeniyle ara verilen Spor Toto 1. Lig’de Göztepe-Altay karşılaşmasının ardından iki takımı da hükmen mağlup ilan etti.

Federasyon kararını verdi, top PFDK’da

Federasyon yönetimi, iptal edilen karşılaşmayı TFF’nin İstanbul Riva’daki genel merkezinde görüştü. Gürsel Aksel Stadı’nda taraftarların karşılıklı şiddetine damga vuran maçın ardından her iki takımın da hükmen mağlup ilan edilmesine karar verildi. İki takımın puanlarının düşürülüp düşürülmeyeceğine PFDK karar verecek.

Kaleciye hücum, yüzünde meşaleler olan taraftar…

Altaylı taraftarların bulunduğu tribünden atılan işaret fişeği nedeniyle yüzünden ağır yaralanan Göztepeli Mehmet Çakır, 5 gün yoğun bakımda tedavi gördü. İki taraftar grubunun ortasında, Çakır ambulansa götürülürken yaşanan gerginlik sırasında, sahaya giren bir Göztepeli taraftarın köşe direği bayrağını Altaylı kaleci Ozan Evrim Özenç kaldırdı. Birçok kez kafasına vurduğu ve hastaneye kaldırıldığı maç, ardından oyuncularla birlikte soyunma odasına giden Hakem Emre Kargın tarafından durduruldu.

20 holigan tutuklu

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de dehşet görüntüleriyle gündem olan maçın ardından Altaylı 19 taraftar ile Göztepe’den sahaya atlayarak kaleci Ozan’ı yaralayanların da aralarında bulunduğu 20 kişi, gözaltına alındı. kasten öldürmeye teşebbüs suçudur. 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında holiganlar hakkında süreç yürütülürken, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, olayın ardından Altay’a 6, Göztepe’ye 4 maç seyircisiz oynama cezası verdi. İzmir derbisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu