Haber

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar: Türkiye’den çok şey bekleniyor

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Dünyada birçok millet ve devlet Türkiye’den çok şey bekliyor” dedi. söz konusu.

Akar, Kayseri’deki Erciyes Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Efsanenin Doğuşu TOGG” seminerinde gençlerden büyük beklentileri ve umutları olduğunu söyledi.

Gençlere çalışıp başarıya ulaşmaları tavsiyesinde bulunan Akar, “Türkiye adım adım büyük ve güçlü olma yolunda ilerliyor. Büyük ve emin adımlarla ilerliyor. Sözü dinlenen değil sözü dinlenen bir Türkiye olma yolunda ilerliyor. Siz de buna destek vereceksiniz. Sözü dinlenen, itaat edilen bir Türkiye olmak.” Bildiğiniz gibi bu konuda çok büyük çalışmalar ve büyük çabalar var.” dedi.

Akar, 85 milyon vatandaştan gördükleri sevgi ve inançla bu yolda ilerleyeceklerini ve başarılı olacaklarını vurguladı.

Türkiye’den beklentilerin büyük olduğunu ifade eden Akar, şöyle konuştu:

“Dünyada, çevremizde, birçok millet, birçok devlet Türkiye’den çok şey bekliyor. Bugüne kadar onlarla ilişkilerimiz çok güzel oldu. Haklı davalarında her zaman yanlarında olduk, olmaya da devam ediyoruz. Libyalı kardeşlerimiz, Azerbaycanlı kardeşlerimiz, Boşnaklarımız var, Kosova’da, Orta Asya’da kardeşlerimiz var, bunun için sadece kendimiz için değil, tüm dostlarımız, müttefiklerimiz, kardeşlerimiz için çok çalışmalıyız. Özellikle Kıbrıs’ta bölge barışı ve dünya barışına katkı sağlamak için sorumluluklarımız var, “Yüklerimiz ve külfetlerimiz var. Onları karşılamak için çok daha fazla çalışmamız gerekiyor.”

Öğrencilere sıkı öğütler çalışın

Bakan Akar, Airbus ile 2019 yılında 2. Ana Bakım Fabrikası üzerinden anlaşma yapıldığını, bu anlaşma sonunda A400M uçağı ile ilgili çok güzel çalışmaların yapıldığını ve bunun devam edeceğini bildirdi.

Kayseri’de bulunan ASPİLSAN’ın 2 yıl önce modernize edildiğini hatırlatan Akar, fabrikanın hem Türkiye’de hem de dünyada en modern seviyede pil üreten fabrika haline geldiğini anlattı.

Gençlerden sorumluluğa el atmalarını isteyen Akar, “Yiyelim, içelim, gezelim, klasik gibi değil. Tamam gezmek var, eğlenmek var ama daha çok çalışmayı düşünün. Sorularınızla üniversite.” ifadeleri kullandı.

Bakan Akar, Türkiye’nin ilerlemesini yavaşlatmak için önüne çeşitli engeller konulduğunu, bunlardan birinin de terör olduğunu belirtti. “Efendiler Türkiye’yi yavaşlatmak için buraya gönderdiler. Buraya gelip dertlerini buldular. Mehmetçik musallat ettiler, kazdıkları çukurlara gömdüler. Şimdi Türkiye’yi terk ettiler, Irak’ın kuzeyine, Irak’a taşınmaya çalışıyorlar.” Suriye’nin kuzeyinde ama Mehmetçik” Nefesleri boyunlarında. Orada kamplarını, barınaklarını, sığınaklarını, sığınaklarını birer birer bulduk, başlarına yıktık, oraya gömdük ve gömmeye devam ediyoruz.” değerlendirmesini yaptı.

Suriye’nin kuzeyinde terör koridoru kurulmasına izin vermediklerini kaydeden Akar, bu kapsamda yürütülen operasyonların yönünün değiştirildiğini ve tek amaçlarının PKK ve YPG olduğunu vurguladı.

“Kürtler ve Türkler kardeştir”

Kimsenin etnik, dini ve mezhepsel kökenine bakmadıklarını belirten Bakan Akar, şöyle devam etti:

“Böyle bir fark yok, ötekileştirme yok. Bizim harekâtımız sadece teröristlere yönelik. Tek amacımız terörist ama birileri fitne çıkarmış, sanki bu operasyonları Kürt kardeşlerimize yapıyor. Bu bir iftiradır. bir iftira, bir alçaklık.Bizim Kürt kardeşlerimizle hiçbir zaman derdimiz olmadı.Hayır hayır.Kürtlerle Türkler kardeştir.Biz asırlarca yan yana yaşadık.Milli Mücadele’yi omuz omuza vererek, sırt sırta vererek verdik. Çanakkale Kız aldık kız verdik Asırlardır ekmeğimizi suyumuzu paylaştık Şu anda şehitliklerde yan yana yatıyor yiğitlerimiz Bu yüzden çevremizde ne kadar fitne çıkarmaya çalışsalar da başarılı olamayacaklar. bunda.”

Teknolojinin önemine dikkat çeken Akar, “Bazılarını para vermemize rağmen alamadık. Sanayi, teknoloji, buluşlar, icatlar kıymetli. Parasını verdik ama alamadık. Teşekkürler. Allah’ım savunma sanayinde yerlilik ve milliyet oranımız şu anda yüzde 80, sanki kötü komşu mesken yapacakmış gibi.” Düne kadar ordunun olmazsa olmazı olan piyade tüfeğinin patenti bile yabancıydı. Şimdi çok şükür hafif silahlarımızın hepsini üretip ihraç ediyoruz. Tankımızı da yapacağız, milli muharip uçağımızı da yapacağız. Bundan rahatsız olanlar var, rahatsız edilmeleri lazım.” dedi.

Akar, Türkiye’nin uluslararası arenada kişilik ve kimlik politikalarıyla dinlenen bir ülke olduğunu, herkesin Türkiye’yi ve cumhurbaşkanının düşüncelerini merak ettiğini, Türkiye’nin dünya barışına büyük katkı sağladığını belirtti.

Öğrencilere Togg’un anlamını soran Akar, “‘Türkiye’nin arabası Gemlik’e geldi’ demek. Türkiye onun için böyle yaptı. Her şeye çamur atıyorlar. Togg şöyle böyle, Togg ortada duruyor, diri, yürüyor.” dedi.

Öte yandan Bakan Akar, Sivas Halkı Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin düzenlediği Kahramanmaraş Halk Vefa Buluşması programı ve “TOGG Slalom Show and Drift Show” programına katıldı.

haber-termal.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu