Haber

Konya’da “Yayıncılık Yaz Okulu” kayıtları başladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi (YDÜ) iş birliğinde Konya’da düzenlenen “Yayıncılık Yaz Okulu”nun kayıt işlemleri başladı.

Türkiye’nin dört bir yanından meslek hayatına yayıncılık sektöründe devam etmek isteyen gençlerin katılacağı “Yayıncılık Yaz Okulu”nun amacı, yayıncılık alanını ve bu alandaki meslekleri gençlerin kariyer planlamalarının bir parçası haline getirmek.

“Yayıncılık Yaz Okulu”nun amacı, yayıncılık sektörünün işleyişinin gençlerin zihninde yer edinmesini sağlamak ve yaratıcı endüstrilerin en değerli dallarından biri olan yayıncılık alanında nitelikli insan kaynağı yetişmesine katkıda bulunmaktır.

Başvuru sonucunda seçilecek 30 genç, alanında uzman kişiler tarafından yayıncılığın temel kavram ve süreçleri hakkında eğitim alacak.

7 gün sürecek yaz okulu kapsamında, Yayıncılıkta Temel Kavramlar, Yasal Düzenlemeler, Yayıncılık Uygulama ve Süreçleri, Yayın ve Yayın Süreci, Dağıtım, Pazarlama ve Satış, Yurtdışı Tanıtım, Telif Ticareti, Dayanak ve Teşvikler, Çocuk Kitabı Editörlüğünde Uzmanlık dersleri verilecek.

28 Ağustos-3 Eylül 2023 tarihlerinde Konya’da “Çocuklar ve İlk Gençlik Yayınları” temasıyla düzenlenecek “Yayıncılık Yaz Okulu”na katılmak isteyenlerin 8 Ağustos Salı gününe kadar www.yayincilikyazokulu.com adresinden başvurmaları gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu