Haber

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Zafer Sırakaya, Danimarka’da Kuran-ı Kerim’e yönelik saldırıyı kınadı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Zafer Sırakaya, “Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da İslamofobisiyle tanınan marjinal bir grubun Kuran’a yönelik kabul edilemez alçak saldırısını kınıyorum.” terimini kullandı.

Sırakaya yaptığı yazılı açıklamada, İsveç’ten sonuna kadar İslam ve insanlık düşmanlarının İslam alemini kışkırtmak için Danimarka’da bir kez daha sahneye çıktığını belirtti.

Sırakaya yaptığı açıklamada, “Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da İslam düşmanlığıyla tanınan marjinal bir grubun Kuran’a yönelik kabul edilemez alçak saldırısını kınıyorum” diyerek, şunları kaydetti:

“Avrupa ülkelerini ciğerlerimizi yakan provokatif ve alçakça eylemlere karşı daha caydırıcı tedbirler almaya davet ediyorum. Türkiye bu insanlık dışı saldırılara asla sessiz ve tepkisiz kalmayacaktır. Avrupa ülkeleri Müslümanların kutsallığına hakaret etmenin düşünce özgürlüğü olmadığını kabul edip İslam ve insanlık düşmanlarıyla kararlı bir şekilde mücadele edene kadar bu saldırılara karşı tepkimizi en güçlü şekilde göstereceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu