Haber

Kahta’daki depremde hayvanlarını kaybeden üreticilere ücretsiz hayvan dağıtıldı.

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde Kahramanmaraş merkezli depremlerde küçükbaş hayvanları telef olan 8 üreticiye 124 adet küçükbaş hayvan ücretsiz dağıtıldı.

Kahta İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, 6 Şubat’ta meydana gelen sarsıntılarda hayvanları telef olan üreticileri belirledi. Grupların yürüttüğü çalışma sonucunda 8 üreticiye 124 adet küçükbaş hayvan dağıtıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kahta İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Selim Yıldırım, “Kahramanmaraş merkezli depremde ilçemizde meydana gelen deprem nedeniyle hayvanları telef olan üreticilerimiz, belediyenin teknik ekiplerince belirlendi. İlçe Tarım Müdürlüğü ve bugün itibariyle 120 dişi 4 erkek olmak üzere toplam 124 hayvanın dağıtımı yapıldı. Bugün yapıldı. Üreticilerimize hayırlı olsun” dedi.

Depremde 20 hayvanı telef olan üreticilerden Hasan Bakırcı, “Eski Kahta’dan geliyorum. 20 koyun ve keçim depremde telef oldu. Bunun yerine devletimiz 20 keçiyi bedelsiz gönderdi. Benim paramı ödedi. Allah devletimize zarar vermesin.” – ADIYAMAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu