Haber

İmamoğlu’nun İBB’ye yönelik terör soruşturması sonrası Bakan Soylu’ya tepkisi: Böyle işlere başvurması boşuna, ok yaydan çıktı

İçişleri Bakanlığı Mülki Müfettişliği tarafından İBB ile bağlı ve bağlı ortaklıklarında işe alınan işçinin işe alımına ilişkin hazırlanan depozito raporu, Cumhuriyet Başsavcılığı memur ve özel soruşturma dairesine teslim edildi.

İMAMOĞLU, BAKAN SOYLU’YA AMAÇ ALIYOR

İçişleri tarafından Cumhuriyet Başsavcılığına sunulan terör raporu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan da büyük tepki gördü. Saraçhane’de CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile basın açıklaması yapan İmamoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu hedef aldı.

“Birkaç gün önce dışarı çıktı ve ‘BU DURUMLARDA MİSYONDAN ALINACAĞIM’ DEDİ”

İmamoğlu yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Dün itibariyle uydurma bir terör soruşturmasının savcılığa başvurusudur. Birkaç gün önce bakan çıktı ‘Böyle olursa görevden atılmam, görevden alırım’ dedi. bu gibi durumlarda görev.’ Bunu İstanbul’un hizmetinde olmaktan gurur duyan biri olarak söylüyorum.

“TRABZON’DA PAYLAŞACAK ADAM BULAMAZLAR”

Bu kişi Gaziosmanpaşa’da gidip kahve çay içmek için kahvehane bulamayacaktır. Doğduğum toprakların insanı olarak söylüyorum ki Trabzon Of’ta selam verecek adam kalmayacak. Milletimin vicdanını biliyorsam, o vicdansız beyinden çıkan bu sözlerden sonra gelecek tanımım bellidir. Biliyorum ki hangi köye gidersem gideyim o meskende misafir olacağım. Ok yaydan boşuna çıktı… Bu ülkede değişim olacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu