Haber

Fuat Ergin kimdir? Fuat Ergin şarkıları nelerdir? Fuat Ergin kaç yaşında, nereli?

1995’ten beri türkçe sözler yazan rapçi fuat ergin hayatı araştırılan konular arasındadır. ünlü rapçi fuat ergin Beta Berk Bayındır’ın ölümünün 1. yıl dönümü için hazırladığı müzikle ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Ergin’in paylaşımının ardından hayatı soruşturulmaya başlandı. Peki Fuat Ergin kimdir? Fuat Ergin şarkıları nelerdir? Fuat Ergin kaç yaşında, nereli? Detaylar burada..

FUAT ERGİN KİMDİR?

Fuat Ergin 1972’de Almanya’da doğdu. İlk rap müziğini 1992’de İngilizce yazdı; 1995’ten beri Türk teolojisi yazıyor. 1992’den itibaren Berlin’de hip hop konserlerinde sahne aldı; Almanya’nın her şehrinde, Türkiye’de, Avusturya’da, Hollanda’da, İsveç’te ve KKTC’de kısa sürede birçok konser verdi.

Hassick ilk profesyonel kaydını 1995 yılında yaptığı albümle yaptı. Albüm 1999 yılında çıktı. Almanya’da Royalbunker plak şirketi tarafından 2001 yılında yayınlanan MOR derleme albümü ile tanındı.

Bu yıllarda Berlin’e konser vermek için gelen önde gelen hip hop sanatçılarıyla da röportajlar yaptı. 1993-1995 yılları arasında hip hop dergisi Miks News’te röportajları yayınlandı. Fuat’ın görüştüğü isimler arasında Beastie Boys, Nas, Fugees, Blade, Onyx, Gunshot, Das EFX, Readykill, House of Pain, Goats, Guru from Gang Starr, Gravediggaz, Boo-Yaa TRIBE yer alıyor.

1995-1996 yılları arasında Alman hükümetinin desteğiyle Hip Hop Mobil için konserler ve rap eğitimleri verdi. 1997-1998’de Berlin Hip Hop Haus’ta rap atölyesi yaptı. Bu atölyede 8-16 yaş arası Alman ve Türk çocuklara rap dersleri verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu