Haber

Fenerbahçe Taraftarı Gitmeyecek

25 Şubat’ta oynanan Konyaspor maçında Fenerbahçe taraftarlarının “Hükümet istifa” gibi sloganlar atmasının ardından Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, taraftarların maça geldiğini ve maçların “izleyicisiz” oynanması gerektiğini söyledi. Bu olaydan sonra Süper Lig’in 24. haftasında oynanacak Kayserispor – Fenerbahçe maçına yeniden yasak geldi.

Süper Lig’de Kayserispor ile Fenerbahçe arasında 4 Mart Cumartesi günü oynanacak maç öncesi sarı lacivertli taraftarların ikinci kez müsabakaya alınmamasına karar verildi.

Önce Kayseri İl Güvenlik Kurulu, Fenerbahçe taraftarlarının oynamasına izin verilmeyeceğini açıkladı. Akabinde yapılan itirazlar sonucunda mahkeme, yurt dışına çıkma yasağı kararını kaldırdı.

Son gelişmeye göre, Kayseri Valiliği’nin Kayseri 2. İdare Mahkemesi’nin kararına yaptığı itiraz, üst mahkeme tarafından kabul edildi. Bu karar sonucunda Fenerbahçe taraftarlarının oynamasına izin verilmeyecek. İkinci kez taraftar kabul etmeme kararına Fenerbahçe Kulübü ve avukatları da itiraz edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu