Haber

Akşener’in kendisini aday gösterdiği iddialarına İmamoğlu’ndan yanıt: Adayım genel başkanım

6’lı Masa heyetleri dün 12’nci kez bir araya gelerek cumhurbaşkanı adayı için ortak karar aldı. Masadaki 4 parti liderinin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararı aldığı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in İBB Lideri Ekrem İmamoğlu ve ABB Lideri Mansur Yavaş’ın isimlerini gündeme getirdiği iddiası kamuoyunda yankı uyandırdı.

AKŞENER TARTIŞMASI EKREM İMAMOĞLU’YA SORULDU

Bugün Halk TV’de İsmail Küçükkaya’nın sunduğu “Yeni Sabah” programına katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na da kulislerde konuşulan bu tartışma soruldu.

“İDDİALARI İNTERNETTE OKUDUM”

İmamoğlu, “Sahadaydım, döndüğümde toplantı bitmişti. Toplantıda yaşananların bir kısmını sosyal medyada gördüm. Program için biraz erken yattım. Konuyla ilgili genel liderimiz.Tek bildiğim sosyal medyada gördüğüm kadarıyla.Tv ve gazetelerde gördüğüm kadarıyla toplantının içeriğini biliyorum.Değişmesi gereken bir şey var rejim Bu rejim tehdit ediyor Binalarımız ve özgürlüğümüz Benim adım ilk geçtiğinde konuşulmuyor Hükümetin imamoğlu sorununu bilinçli veya bilinçsiz olarak tartışmasını anormal bulmuyorum. 16 milyon insan…

“BU MASA AYRILIK MASASI DEĞİL, HEPİMİZ DURDUK”

6’lı masada kriz dedikodularına değinen İmamoğlu, “Bu masa ayrılık masası değil, dağılma masası da değil. Hepimiz bu masada yemin ettik. Altı Tablodan iki eksik.Burada birinin kalbi kırılırsa onarırız.Birileri endişeleniyorsa, İstanbul’da İmamoğlu’nun seçimi kazanacağına kaç kişi inandı.Ben dövüşmeyi iyi bilen bir insanım.Nedir? Bugün bile bir araya gelmenizin önündeki engeli niye çözmüyorsunuz dertleri Millet İttifakı’nın muhtırasını okudum yattım burada sorumluluk Genel Önderliğimde başlıyor Akşener Bey’de devam ediyor. İki siyasi partinin bir araya gelmesi bizi İstanbul’a getirdi. İki parti oturup düşünmeden, konuşmadan uzlaşma olmaz. “Ben sürece bir ülke meselesi olarak bakıyorum. Pazartesiden önce kaç günümüz var? Bu meselenin aşılmasında hikmet.” Gerekirse o içgörü dün bir araya gelen Başkanımız ve Akşener Bey’de de bulunabilir. 6. Tabloyu bir şeref kabul ederek bu süreci onaracaklar.

“14 MAYIS’TAN SONRA SAYI”

İstanbul’u kolay mı kazandık? İlk çıktığımızda 14-15 puan gerideydik. İktidarın zirvesindeki kişi hangi şehirde gelip 40 miting yaptı? İBB Başkanı ana merkezde tartışılan konularla neden ilgilensin? Siyasi olarak kimin nereye gideceği hiç umurumda olmadı ama bir sorun olunca Ankara’ya gittim ve iki liderle de görüştüm. İstanbul’da kaç kişi İmamoğlu’nun kazanacağına inanıyordu? Ben başa çıkma biçimini yeterince bilen bir insanım. Sorun sadece adaylık sorunu mu? Mesele sadece 14 Mayıs’ı kazanmak mı? Konu 14 Mayıs’tan sonra ve bunun için de orta bir zeminde çalışabilmeliyiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu