Sağlık

‘Diyarbakır Araştırmaları’ Başhekimi: KBB uzmanları parayla estetik ameliyat yapıyor

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bir hafta süreyle Kulak Burun Boğaz ameliyatlarının yapılmaması kararı hakkında konuşan Başhekim Süleyman Öden, “Estetik dışında kimseyi umursamadıklarını” savundu.

Yaklaşık bir yıldır başhekim yardımcısı tarafından yönetilen Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kulak Burun Boğaz (KBB) ameliyatının bir hafta süreyle yapılmamasına karar verildi. KBB uzmanları, idare tarafından mobbinge maruz kaldıklarını, sözleşmeleri karşılığında ilçelere görevlendirildiklerini, ameliyathane kapalı olduğu için işlerini yapamadıklarını söyledi.

‘ESTETİK CERRAHİ DIŞINDA KİMSEYE BAKMIYORLAR’

Konu hakkında Başhekim Süleyman Öden, Amida Haber’e konuştu; “Bu arkadaşlar bir yıl boyunca hangi ameliyatı geçirdiler? Gelin birlikte görelim. Estetik ameliyat dışında kimseyle ilgilenmiyorlar. Silvanlı zavallı adamın nesi var? Bir yıldır kulak akıntısı olan kişiyi muayene bile etmiyorlar. Çünkü parası yok.”

Hastanedeki KBB uzmanlarının ‘burun estetiği dışında’ ameliyat yapmadığını belirten Öden, şöyle konuştu: “Bir yıldır kulak ameliyatı bekleyenler var. Burun estetiği dışında hiçbir şey yapmıyorlar. Vatandaşlar aylardır polikliniklerden randevu alamıyor. Uzun süredir bekleyen vatandaşlarımız oldu. Bu nedenle ameliyatları bir hafta erteledik. Üstelik bu ameliyatlar çok acil ameliyatlar değil. Acil ameliyatlar zaten yapılıyor. Bu adamların çok fazla gürültü yapmasının nedeni, birçoğunun estetik için ön ödeme almasıydı. Artık bu ameliyatları yapamazlarsa hastalarla karşı karşıya kalacaklar. Çünkü para veren sorguluyor. Onların derdi para aldıkları kişiyle sorun yaşamamak.” (TAM HABER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu