Teknoloji

Company of Heroes 3 Konsollara Geliyor: İşte Çıkış Tarihi

Company of Heroes serisinin strateji oyunları arasında kendine has bir yeri vardır. İkinci Dünya Savaşı’nın farklı cephelerinde geçen oyunlar, hem aksiyon hem de taktik gerektiren savaş sahneleriyle oyuncuların ilgisini çekiyor. Serinin son oyunu Company of Heroes 3, Akdeniz bölgesinde geçiyor ve yeni mekanikler, hizipler ve haritalar sunuyor.

Kahramanlar Şirketi 3, 23 Şubat 2023’te PC için yayınlandı ve eleştirmenlerden yüksek puan aldı. Oyunun grafikleri, sesleri, oynanışı ve hikayesi övgüyle karşılandı. Oyunun üreticisi Relic Entertainment, oyunu daha fazla oyuncuya ulaştırmak için konsol versiyonu üzerinde çalıştığını resmi olarak duyurdu.

Company of Heroes 3, 30 Mayıs 2023’te konsollara geliyor, peki konsol versiyonunda neler var?

Company of Heroes 3’ün konsol versiyonu, PC versiyonu ile aynı içeriği sunacak. Oyunda iki farklı tek oyunculu mod bulunuyor. Bunlardan ilki, Akdeniz’deki savaşları konu alan savaştır. Dinamik Plot Haritası modu . Bu modda oyuncular hem gerçek zamanlı savaşlara katılıyor hem de genel stratejiyi bir general olarak belirliyor. Her kararın sonucu değiştirdiği bu modda, her oyun farklı bir deneyim sunuyor.

Diğer tek oyuncu modu ise Hikayeye Dayalı mod . Bu modda oyuncular, savaşın dramatik yönlerine belirli karakterlerin gözünden tanık oluyorlar. Oyunda dört farklı grup vardır: Müttefikler, Mihver Devletleri, İtalyan Direnişi ve Uluslararası Savaş Kümeleri. Her fraksiyonun kendine özgü birimleri, yetenekleri ve oynanışı vardır. Oyuncular istedikleri fraksiyonu seçerler. hem tek oyunculu hem de çok oyunculu modlarda savaşabilir.

Oynanış tarafında ise elbette konsol için özelleştirmeler bulunuyor. Bunlardan en dikkat çekeni, geliştiricilerin ‘Full Tactical Stop’ olarak adlandırdıkları özellik. Bu özellik sayesinde konsol oyuncuları, oyun akıp giderken hızlı bir şekilde kritik kararlar vermek zorunda kalmak yerine taktiksel duraklamayı devreye alarak değerli kararlar alabilecek ancak oyun geri planda kalmayacak.

Company of Heroes 3’ün konsol versiyonu için geri sayım başladı. Oyunun PS5 ve Xbox Series X/S konsollarına geleceği tarih 30 Mayıs 2023 olarak açıklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu