Haber

Zonguldak’ta 2 çocuğa cinsel istismar suçlamasıyla gözaltına alınan sanığa 36 yıl 4 ay hapis cezası verildi.

ZONGULDAK’ta 3 yıl önce 6 ve 7 yaşlarındaki 2 erkek çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan Necmi K. (22), ‘iyi halden’ indirimle toplam 36 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Olay, 2020 yılında merkeze bağlı bir köyde yaşandı. İddiaya göre; Necmi K., o sırada 7 yaşında olan uzak akrabası EK’yi cami tuvaletine götürüp kapıyı kilitledi. Necmi K., çığlık attığı için ağzı bantlanan EK’ye önce burada, ardından evinde cinsel istismarda bulundu. Necmi K., birlikte oyun oynamaya davet ettiği EK’den 1 yaş küçük uzak akrabası EZ’ye de cami tuvaletinde cinsel istismarda bulundu. Ne olduğu EK’nin öğretmenine anlatmasıyla ortaya çıktı. Okulda tutanak tutulduktan sonra jandarmaya haber verildi. Gözaltına alınarak tutuklanan Necmi K. hakkında ‘çocuğa cinsel istismar’, ‘hürriyetinden yoksun kılma’ ve ‘tehdit’ suçlamalarıyla dava açıldı.

‘İDDİA HİÇBİR RAPOR VEYA TANIKLARLA İSPATLANMADI’

Zonguldak 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşması için tutuklu sanık Necmi K., avukatları ve aileleri salonda hazır bulundu. Savcının 82 yıla kadar hapis cezası talep ettiği sanığın avukatı, “Müvekkilimin isnat edilen suçu işlediğine dair somut bir delil bulunmamaktadır. İddia ne raporla ne de tanıkla kanıtlanamamıştır. İddia 2 çocuğun tutarsız iddialarından oluşuyor. Leh hükümleri uygulanarak beraat etmesi gerekiyor.” Son sözleri sorulan Necmi K., “Ben hiçbir zaman bu suçu işlemedim. Böyle bir şey yapmazdım, bu hatayı yapmazdım. Suçlamayı kabul etmiyorum, beraatımı talep ediyorum.”

SAVUNUN YAKINLARI SALDIRILDI

Mahkeme heyeti, sanığa ‘çocuğa nitelikli cinsel istismar’ ve ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından ‘iyi hal’ indirimi ile toplam 36 yıl 4 ay hapis cezası verdi. Necmi K. ‘tehdit’ suçundan beraat ederken, sanığın yakınları kararın ardından adliye koridorunda üzüntü yaşadı. Sanıkların bazı yakınları da ‘iftira atıyorsunuz’ diyerek çocukların yakınlarına saldırdı. Polisin gelmesiyle taraflar adliyeden çıkarıldı.

haberuludere.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu