Haber

Uzman öğretmenlik sınav kuralları neler? İşte Uzman öğretmenlik sınav kuralları!

Uzman öğretmenlik imtihan kuralları neler? Sorusu, imtihan tarihinin yaklaşmasının akabinde en çok merak edilen sorular ortasında yer aldı. Bu nedenle birçok kişi tarafından Uzman öğretmenlik imtihan kuralları neler? Sorusu araştırılıyor. Pekala, Uzman öğretmenlik imtihan kuralları neler? İşte Uzman öğretmenlik imtihan kuralları!

UZMAN ÖĞRETMENLİK İMTİHAN KURALLARI NELER?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan kılavuzda yer alan ve dikkat edilmesi gereken durumların kimileri aşağıda yer almaktadır. Öğretmenlik Meslek Basamakları Yazılı İmtihanı Uygulama Kılavuzuna buradan ulaşabilirsiniz.

  • Aday, fotoğraflı imtihan giriş evrakında yer alan imtihan bölgesi, binası, salon ve sırada imtihana girecek.
  • Doğal afet, yangın, karantina ve gibisi harikulâde durumlarda Bölge İmtihan Yürütme Kurulunun teklifi üzerine Ölçme, Kıymetlendirme ve İmtihan Hizmetleri Genel Müdürlüğünün uygun görüşü ile adayın imtihan yeri değiştirilebilecek.
  • Sınav, 19 Kasım 2022’de saat 10.00’da merkezî sistemle tıpkı anda başlatılıp tek oturum formunda yapılacak. İmtihanda 5’er seçenekli 100 soru sorulacak ve sınav süresi 150 dakika olacak. Sınav giriş belgesi ile kimlik kontrollerinin ve salonlara yerleştirmenin zamanında yapılabilmesi için adaylar saat 9.30’da imtihana katılacakları binada hazır bulunacak.
  • Fotoğraflı imtihan giriş evrakı ve geçerli kimlik dokümanı yanında olmayan adaylar imtihana alınmayacak.
  • Sınavın kıymetlendirilmesi 100 puan üzerinden yapılacak. Yanlış karşılıklar, gerçek yanıt sayısını etkilemeyecek. 70 ve üzeri puan alanların başarılı sayılacağı imtihanda, her soru eşit puan yüküne sahip olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu