Haber

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mustafa Varank, İtalyan şef Danilo Zanna’nın Bursa’daki restoranının açılışına katıldı.

TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Varank, İtalyan şef Danilo Zanna’nın Bursa’da açtığı restoranın açılışına katıldı.

DownTown Bursa Ömür ve Cümbüş Center’da düzenlenen açılış töreninde konuşan Varank, Danilo Zanna’nın markasının da Bursa’da yer alacağını söyledi.

Varank, şef Danilo’nun Türk halkı tarafından çok sevildiğini, kendisinin de girişimci olduğunu belirterek 4’üncü restoranını Bursa’da açtı.

Açılışa şefler Mehmet Yalçınkaya ve Somer Sivrioğlu’nun da katıldığını belirten Varank, şöyle konuştu:

“Aslında Türkiye’ye gastronominin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösteren bir ekip oldular. Türkiye’de gastronomi kültürünü canlandıran bir ekip oldular. Bu anlamda kendilerine özellikle teşekkür ediyorum. Şef Danilo’nun restoranını Bursa’ya getireceğiz, ama ben aynı zamanda şef Somer ve Mehmet’ten oluşan bir ekibim.” “Onun peşinden gelmesini istiyorum. Bursamız çok güzel bir şehir. Tarihiyle, kültürüyle, gastronomisiyle özel ve canlı bir şehir. İnşallah bunun gibi birçok yatırımla, yeni açılışlarla şehrimizi geliştirmeye, güzelleştirmeye devam edeceğiz. Bu.”

Şef Danilo Zanna, açılışa katılanlara teşekkür ederek, “Arkadaşlarım beni yalnız bırakmadı. İyi ki geldiniz. Bursa’da olmak benim için onurdur.” söz konusu.

Konuşmaların ardından kurdele kesilerek restoranın açılışı yapıldı.

İnşaatı devam eden Osmangazi Meydanı’nda inceleme

Varank, Osmangazi Belediyesi tarafından kentsel tasarım projesi kapsamında kente kazandırılan ve yakın gelecekte açılması planlanan Osmangazi Meydanı’nda da incelemelerde bulundu.

Mustafa Varank, Bursa’nın merkezindeki 100’den fazla harap binanın kamulaştırılmasıyla 37 bin metrekare alan üzerine inşa edilen Osmangazi Meydanı hakkında Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’dan bilgi aldı.

Daha sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Varank, Osmangazi’nin Bursa’nın en kalabalık ilçelerinden biri olduğunu hatırlatarak şunları söyledi:

“AK Partili belediye olarak vatandaşlarımıza nefes alabilecekleri, vakit geçirebilecekleri hizmetler sunmak için belediye başkanlarımızla birlikte çalışıyoruz. Bu anlamda Osmangazi Meydanı’nın inşaatı şu anda vatandaşlarımızın vakit geçirebileceği keyifli bir çalışma olarak devam ediyor. Büyük bir memnuniyetle, liderimiz umarım Ocak ayında burayı açmayı planladıklarını bize iletti.” “İnşallah vatandaşlarımızın keyif alacağı bir meydan olacak. Büyük bir gayretle çalışılıyor. İnşallah şehrimizin yeni destinasyonu olarak vatandaşlarımıza hizmet edecek” dedi.

haber-persembe.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu