Haber

Türk Hava Yolları Kadın Voleybol A Milli Takımı için özel duyuru yaptı

Türk Hava Yolları (THY), FIVB Uluslar Ligi’ni kazanan A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın dönüş seferine ilişkin özel bir duyuru yaptı.

Edinilen bilgiye göre, final maçının ardından THY’nin ABD’nin Dallas kentinden TK 192 sefer sayılı seferi ile yurda dönen “Filenin Sultanları” için uçuş öncesi pasta kesildi.

THY’nin kaptan pilotlarından Murat Tekgül, şampiyon grup için yaptığı duyuruda şunları söyledi:

“Bugün aramızda çok özel misafirlerimiz var. Onlar, vatanlarını, vatanlarını bir amaç uğruna binlerce kilometre yol katetmişler. Türk milleti adına verdikleri emekle gönüllerimizde taht kurmuşlardır. bugün bir şampiyonluk kupasıyla bizlerle.Her zaman gönlümüzün şampiyonuydular ama artık hem gönüllerin hem de akılların sahibi oldular.Şampiyon olan Filenin Sultanlarını hepinizin huzurunda canı gönülden kutluyorum değerli yolcularım. Türk kadınının gücünü tüm dünyaya göstererek, Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamaya hazırlandığımız bu günlerde, bayrağımızı dünyanın dört bir yanında gururla dalgalandırdığınız nice yolculuklarda birlikte olacağız. Türk kadınının gücünü dünyaya duyurmak dileğiyle.”

Şampiyonluk için iki kez dünyayı turladılar

Ayrıca A Milli Kadın Voleybol Grubu, şampiyon tamamladığı 2023 FIVB Uluslar Ligi’nde THY uçakları ile 47 günde 24 bin km yol kat etti. Antalya’da başlayan turnuva sırasıyla Hong Kong, Tayland ve ABD’de devam etti. İnternetin Sultanları bu süre içinde iki kez dünyayı gezdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu