Yaşam

“Sezercik” lakaplı Sezer İnanoğlu çocukluk aşkıyla evlendi

4. kere nikah defterine imza atan Sezer İnanoğlu çocukluk aşkı mimar Seyhan Eyiçalışla hayatını birleştirdi. Geride kalan üç evliliğinden bir çocuğu olan Sezer İnanoğlu uzun vakittir mütevazi bir hayat yaşıyordu.

ÇOCUKLUK AŞKIYLA EVLENDİ

Sezer İnanoğlu ve mimar eşi Seyhan Hanımın müsabakaları da bir tesadüfle gerçekleşti. Mazide kalan günahsız çocukluk aşkı yıllar sonra evlilikle taçlandı.

“ÇOK MUTLUYUZ”

“Çok mutluyuz” diyen çiçeği burnunda gelin Seyhan Eyiçalış”2001 yılında kısa süren bir beraberliğimiz oldu. Sezer bana daima seninle evleneceğiz sıkıntısı. Farklı kaldığımız vakitlerde daima birbirimizin hatırını sorduk. Çok saygılı bir biçimde arkadaşlığı devam ettirdik. Sonra yemeğe çıktık. Beni ikna etti evliliğe. Çok kıymetli annesi Aysel Hanım’la birlikte Türk örf adetlerine göre beni ailemden istediler. Amcası Türker Bey rahatsız olduğu için gelemedi. Büyüğümüz olarak yanımızda görmeyi çok istedik. Sezer’i çok seviyorum. Bu nedenle de benden tek bir şey istedi. Köşkte Aysel anneyle birlikte yaşamamızı istedi. Kabul ettim. Çok şükür mutluyuz” dedi.

400’DEN FAZLA FİLM KAZANDIRDI

Sezer İnanoğlu babası ünlü prodüktör rahmetli Berker İnanoğlu’dan devraldığı film şirketini yönetiyor. Türk Sinemasına 400’den fazla film kazandıran şirketin arşivindeki filmlerde “Sezercik” rolüyle Sezer İnanoğlu’nun da imzası var.

SEZER İNANOĞLU KİMDİR?

Sezer İnanoğlu, 1967 yılında İstanbul’da doğmuştur. Babası üretimci Berker İnanoğlu, annesi Aysel İnanoğlu’dur. 1970’lerde kendi ismiyle özdeşleşmiş çocuk karakter ‘Sezercik’ ismiyle çekilen sinemalarda rol almıştır. Oyuncu İlker İnanoğlu’nun kuzenidir.

Sezer İnanoğlu, ‘Sezercik’ ismiyle yıldız oldu. Bilhassa Kıbrıs Savaşı’nın anlatıldığı ‘Sezercik Aslan Parçası’ sinemasıyla gönülleri fethetti. Ancak ‘Sezercik’ büyüyünce sinemayı bıraktı ve babası Berker İnanoğlu’ndan kalan sinema şirketinin başına geçti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu