Yaşam

Selçuklu Belediyesi Bilecik-Bursa Kültür gezileri devam ediyor

SELÇUKLU BELEDİYESİ BİLECİK-BURSA KÜLTÜR ÇEŞİTLERİ DEVAM EDİYOR
Selçuklu Belediyesi tarafından düzenlenen “Geçmişten Geleceğe, Selçuklulardan Söğüt’e” Bilecik-Söğüt kültür türleri ve “Osmanlı’nın İzinde Selçuklu Torunları” Bursa kültür türleri devam ediyor.
Selçuklu Belediyesi’nin geçmiş yıllarda düzenlediği popüler etkinliklerden biri olan, Selçuklulardan kalma Osmanlı medeniyetinin doğup filizlendiği Bilecik ve Bursa’da düzenlenen kültür çeşitleri tüm hızıyla devam ediyor. Vatandaşlar günlük aktivitelerde tarihi bir yolculuğa çıkarken unutulmaz anılar biriktirmeye devam ediyor.
“Geçmişten Geleceğe, Selçuklu’dan Söğüt’e” Bilecik-Söğüt kültür türleri ve “Osmanlı’nın İzinde Selçuklu Torunları” Bursa kültür türleri kapsamında 40 kişilik gruplar sabah erken saatlerde Konya Garı’ndan Bilecik’e hareket ediyor. YHT ile her gün. Selçuklu Torunları gezileri kapsamında Osmanlı İmparatorluğu’nun, Bilecik’in ve Bursa’nın tarihi ve eşsiz güzelliklerine tanıklık ediyor. Geziye katılanlar aynı günün akşamı YHT ile Konya’ya dönüyor.
Yolculuk sırasında hem tarihi hem de kültürel bir yolculuk yaşanıyor.
Profesyonel gezi rehberleri tarafından anlatılan gezilerde; Bilecik-Söğüt gezi programı kapsamında Pir Edebali Türbesi, Sultanlar Tarih Yolu, Bilecik Müzesi, Yaşayan Şehir Müzesi, Ertuğrul Gazi Türbesi, Hanlıpazar, Hamidiye Camii, Söğüt Müzesi, Söğüt Çelebi Mehmet Camii, Kuyulu Mescit Camii ziyaret edilirken, Bursa gezi programı ile Cumalıkızık, Panorama Fetih Müzesi, Yeşil Külliye, Buyruk Sultan Camii ve Türbesi, Osman Gazi Türbesi, Orhan Gazi Türbesi, Tophane, Ulu Cami, Bedesten Bedesten ve Kozahan ziyaret edilmektedir.
“Geçmişten Geleceğe, Selçuklulardan Söğüt’e” Bilecik-Söğüt kültür çeşidi ve “Selçuklu Torunları İzinde” kapsamında vatandaşlara ücretsiz sunulacak çeşitlerden toplam 2.400 kişi yararlanacak. Osmanlı’nın “Bursa kültür çeşitliliği”.
Organizasyon kapsamında Bilecik ve Bursa’ya gitme fırsatı bulan vatandaşlar, kendilerine verilen fırsattan dolayı Selçuklu Belediyesi ve Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırcı’ya teşekkür etti.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ladikhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu