Ekonomi

Rusya’dan her saat füze saldırısı!

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Rusya’nın son 24 saatte Ukrayna’ya yönelik füze ve hava saldırıları değerlendirildi.

Rus ordusunun son gün Ukrayna topraklarına 20 adet füze saldırısı düzenlediğinin belirtildiği açıklamada, “12 Kalibr füzesi hava kuvvetlerinin füze savunma birimleri ve uçakları tarafından imha edildi.” kelime kullanıldı.

uçak yok edildi

Açıklamada, Rus güçlerinin Ukrayna’ya yönelik 62 hava saldırısı da düzenlediği, Rus ordusunun 4 Shahed tipi insansız hava aracı kullandığı ve bunların tamamının imha edildiği belirtildi.

Açıklamada, Rus birliklerinin çok namlulu füze sistemlerinin Ukrayna askerlerinin mevzi ve yerleşim yerlerine 68 kez ateş açtığı belirtilirken, yapılan baskınlar sonucunda ölü ve yaralıların olduğu, ve sivil altyapı tesisleri imha edildi.

Açıklamada, ön cephede bulunan Rus ve Ukrayna birliklerinin ortasında son 24 saatte 30’dan fazla çatışma çıktığı kaydedildi.

Rusya’nın kayıpları

Ukrayna hava kuvvetlerinin son gün içinde Rus askerlerinin ağır olduğu bölgeleri 7 kez bombaladığına dikkat çekildi.

Ukrayna füze ve topçu birliklerinin Rusya’ya bağlı 2 komuta merkezi, 5 askeri güç, silah ve teçhizat toplama alanı, ateş mevzilerinde 4 topçu aracı, 5 mühimmat deposu ve bir radyo elektronik harp istasyonunu vurduğu da paylaşıldı.

Ukrayna Devlet Lideri Volodymyr Zelenskiy de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Rusya’nın dün gece Harkov bölgesine bağlı Kupyansk kentindeki bir kan nakli merkezini güdümlü hava bombasıyla vurduğunu belirterek, “Ölü ve yaralı var.” terimini kullandı.

Ukrayna makamlarının düzenlediği baskınlarda ölü ve yaralı sayısı henüz bilinmiyor.

kartepe-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu