Haber

Rusya: Bryansk’taki ‘terör eylemlerine’ misilleme olarak Ukrayna’daki hedefleri vurduk

Ukrayna Genelkurmay Başkanı Valeriy Zaluzhny, Rusya’nın Ukrayna’nın kritik altyapısına 81 füze saldırısı düzenlediğini açıkladı.

Ukrayna Enerji Bakanlığı da Kiev, Mykolaiv, Kharkiv, Zaporizhia, Odessa, Dnipropetrovsk ve Zhitomir bölgelerinin elektrik tesislerinin hedef alındığını bildirdi.

Rusya’nın Bryansk bölgesinde 2 Mart’ta Ukraynalı olduğu açıklandı. “sabotaj grupları” Rusya-Ukrayna sınırındaki bölgedeki köye sızdığı ve silahlı saldırı düzenlediği bildirildi. Bölge yönetimi, baskında 2 kişinin hayatını kaybettiğini, 1 kişinin de yaralandığını duyurdu.

Putin bunu terör eylemi olarak nitelendirdi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e silahlı saldırı “Terör eylemi”olarak nitelendirdi.

“Uzun menzilli füzelerle vurduk”

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, yaptığı açıklamada, 2 Mart’ta Rusya’nın Bryansk bölgesinde Ukrayna öncülüğünde düzenlenen harekatın devam ettiğini söyledi. “terör eylemleri”misillemeden bahsederken, şunları söyledi:

Ukrayna’nın askeri altyapısının kilit unsurları, savunma sanayii işletmeleri ve bunlara güç sağlayan tesisler, Kinjal hipersonik füze sistemi de dahil olmak üzere hava, deniz ve kara konuşlu yüksek hassasiyetli uzun menzilli füzeler tarafından vuruldu.

“Tüm hedefler vuruldu”

Saldırının tüm amaçlarına ulaştığını kaydeden Konaşenkov, şöyle devam etti:

Belirlenen tüm hedefler vuruldu. Saldırı sonucunda silahlı insansız hava araçlarının üsleri imha edildi, rezervlerin ve yabancı silahların nakli için kullanılan demiryolu taşımacılığı kesintiye uğradı, askeri teçhizat tamir ve mühimmat üretim tesisleri de imha edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu