Teknoloji

PlayStation 5’in Yeni Satış Sayısı Açıklandı: Sony Memnun

 
Sony Interactive Entertainment, PlayStation 5 konsolunun dünya çapında 40 milyondan fazla kopya sattığını duyurdu. Kasım 2020’de lanse edilen konsol, 2019’da duyurulmuştu.
 
Sony birkaç açıklama yaptı
 
 
 
Sony Interactive Entertainment lideri ve CEO’su Jim Ryan, bu satış rakamıyla ilgili çeşitli açıklamalarda bulunarak şunları söyledi: “COVID’nin zorluklarına rağmen gruplarımız ve ortaklarımız, PlayStation 5’i zamanında piyasaya sürmek ve teslim etmek için özenle çalıştı. talebe yetişmek için büyük bir çaba.Bunca zorluktan sonra PlayStation 5 artık çok yeterli geldi ve görüyoruz ki sonunda talep karşılanmış durumda.Hayranların da desteğiyle birlikte 40 milyon konsol satışına ulaştık. büyük bir dönüş. Oyuncu topluluğumuza çok teşekkür ederim. Biz yaparız.”
 
Şubat ayında Sony, PS5’in 32 milyon adet sattığını duyurdu. Bu, Sony’nin yalnızca beş ayda en az 8 milyon konsol daha sattığı anlamına geliyor.
 
Öte yandan Sony daha önce PlayStation 5’in Aralık 2022’de 30 milyon, Haziran 2022’de 20 milyon ve Temmuz 2021’de 10 milyondan fazla sattığını duyurmuştu.

alacakaya-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu