Haber

Pazartesi günü toplu taşıma ücretsiz mi? 11 Eylül’de otobüs ve metro ücretsiz olacak mı?

Pazartesi günü toplu taşıma ücretsiz mi? Sorusu 11 Eylül’ün gelişiyle gündemin en merak edilen sorularının arasında yer aldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), okulların açılacağı 11 Eylül otobüs ve metronun ücretsiz olup olmadığı sorularını yanıtladı. Tamam, pazartesi günü toplu taşıma ücretsiz mi? 11 Eylül’de otobüs ve metro ücretsiz olacak mı?

PAZARTESİ TOPLU ULAŞIM FİYATI YOK MU?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 11 Eylül’de eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle bir dizi önlem aldı. Toplu ulaşımda yoğunluğun önlenmesi amacıyla ek seferler yapılırken, İBB’ye bağlı toplu taşıma araçları Pazartesi günü saat 06.00’dan itibaren ücretsiz olacak. -14.00.

İETT VE METRO SEYAHAT SAYISI ARTACAK

iett Okulların açılmasından itibaren her gün 1.636 ilave uçuş daha yapacak. Bu seferlerle 130 binden fazla yolcu toplu taşımaya yönlendirilirken, alınan tedbirlerle 109 bin aracın trafikten çekilmesi amaçlanıyor. Metro İstanbul ayrıca 375 ek sefer daha planlıyor. Bu seferlerle 415 bin yolcunun toplu ulaşıma yönelmesi bekleniyor. Böylece 380 bin aracın İstanbul trafiğinde kalmaması bekleniyor.

ARAÇ FERİBOTUNDA HİZMETLERE ÖNCELİK VERİLECEK

Ayrıca okulların açılmasıyla birlikte okul servis araçları ilk 2 gün öncelikli olarak arabalı vapurlardan yararlanacak. İDO’nun Sirkeci-Harem hattında yaya yolcular ücretsiz seyahat edecek. Şehir Hatları ayrıca ek feribot seferleri de düzenleyecek.

İSTANBUL TRAFİĞİNİN YAKIN TAKİPÇİSİ

İBB ve ilgili eğitim kurumları, 11 Eylül Pazartesi günü saat 06.00’da AKOM (Afet Koordinasyon Merkezi) ve UYM’de (Ulaştırma Yönetim Merkezi) 3 gün boyunca prestijde bir araya gelecek. İstanbul trafiği şehir içi kameralarla takip edilecek, tıkanan arterler ilgili birimlere bildirilecek ve anında müdahale edilecek.

Kaynak: Haberler.com / Gündem

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu