Haber

Netanyahu: Tutuklular serbest bırakılmadıkça ateşkes olmayacak

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Hamas’ın Gazze’de tuttuğu esirler serbest bırakılmadıkça ateşkes yapmayacaklarını söyledi.

Netanyahu, İsrail ordusunun hava ve kara saldırılarını sürdürdüğü Gazze Şeridi’ndeki gelişmelere ilişkin Tel Aviv’de basın açıklaması yaptı.

Bombardıman altındaki Gazze’de artan insani kriz nedeniyle ateşkes çağrılarına yanıt olarak Hamas’ın elinde tuttuğu İsrailli esirlere işaret eden Netanyahu, “Kaçırılanların tamamı serbest bırakılana kadar ateşkes olmayacak.” söz konusu.

İsrail ordusunun 31 Ekim’de Gazze’ye başlattığı kara operasyonunda ilerleme kaydettiğini belirten Netanyahu, “Hamas ulaşamayacağımızı düşündüğü yerlere ulaştığımızı görüyor. Gazze şehri kuşatılmış durumda. Biz burada faaliyet gösteriyoruz, baskıyı derinleştiriyoruz” dedi. Hamas’a her gün, her saat.” İfadelerini kullandı.

İsrail Başbakanı, Hamas’ın tutukluları serbest bırakılmadıkça Gazze’ye yakıt girişine izin vermeyeceklerini söyledi.

İsrail ordusu ile Hizbullah arasında Lübnan sınırında yaşanan çatışmaları değerlendiren Netanyahu, “Hizbullah’tan gelecek her türlü saldırıya ağır ateşle karşılık vereceklerini” kaydetti.

Netanyahu, daha önce Hizbullah’a yönelik yaptığı uyarıyı tekrarlayarak, “Hizbullah savaşa gitmeyi seçerse en büyük hatasını yapmış olur” dedi. dedi.

karaburunhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu