Yaşam

Muhtemelen Daha Önce Duymadığınız Antik Çin İnsan Yapımı Longyou Mağaraları

1992 yılında Çin’in Zhejiang eyaletine bağlı Shiyan Beicun köyü yakınlarındaki çiftçiler yollarındaki göletleri boşaltmaya karar verdi ve çalışmalara başladı. Ama suyun altında bir sır yatıyordu. Detaylar için buraya gelin…?

Kaynak:https://mymodernmet.com/longyou-caves/

1992 yılında Çin’in Zhejiang eyaletine bağlı Shiyan Beicun köyü yakınlarındaki çiftçiler yollarındaki göletleri boşaltmaya karar verdi ve çalışmalara başladı. Ama suyun altında bir sır vardı.

Suyun boşaltılması, garip bir şekilde işlenmiş beş taş mağarayı ortaya çıkardı. Bu şok edici keşif, 19 mağaranın daha keşfedilmesine yol açtı. Toplamda 24 adet olan bu oymalı alanların boyutları ve biçimleri birbirinden tamamen farklıdır.

1992 yılında keşfedilen bu mağaralar çok iyi korunmuştur. Yüzyıllarca süren selden sonra, şaşırtıcı derecede yeterli durumdalar.

İçerideki eserlerin Han İmparatoru Xuan’ın Hükümdarlığı (MÖ 91 – 48) dönemine ait olduğu keşfedildi. Bu, mağaraların 2.000 yıldan daha eski olduğunu gösteriyor.

Tonoz tavanlı mağaraların yapımı için 1 milyon metreküp kaya çıkarıldığı iddia ediliyor.

Oyma sütunlara sahip olan mağara turistlere açıktır.

Garip bir biçimde, mağaralar dönemin hiçbir yazısında yer almamaktadır. Neden yapıldılar? Bir ritüel alanı olarak mı kullanıldılar? Karşılık vermek oldukça zor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu