Haber

Metin Akpınar’ın evlilik dışı doğan kızı Sevgi Katkıcı da sessizliğini bozdu

Göksel Özdoğdu ile 62 yıldır evli olan Metin Akpınar’ın, yıllar önce yaşadığı evlilik dışı ilişkisi bugünlerde konuşuluyor.

Usta oyuncunun başka bir kadınla olan ilişkisinden doğduğunu iddia eden Nebioğlu’nun, bir yıl önce Antalya Akseki’de babalık davası açtığı ortaya çıktı.

İkiz kızlara DNA testi yapıldı

Dava geçen hafta sonuçlandı ve DNA raporu Metin Akpınar’ın Duygu Nebioğlu’nun babası olduğunu doğruladı.

Türkiye bu olayı tartışırken Nebioğlu’nun da Sevgi adında bir ikizi olduğu ortaya çıktı.

Sevgi Nebioğlu’nun da bir dava daha açtığı, kapatma kararı bulunan bu davanın ise henüz sonuçlanmadığı belirlendi.

Türkiye’nin merak ettiği Metin Akpınar’la evlilik dışı ilişkiyle hayat bulan Nebioğlu, son iki haftadır her yerde adından söz ettiriyor. Sanatçının evlilik dışı ilişkisinden dünyaya gelen ve şu anda 35 yaşında olan Nebioğlu’nun ardından ikizi Sevgi Katkıcı da sessizliğini bozdu.

Katıldığı Youtube programında Fatih Atik’e yaşadıklarını anlatan Sevgi Katkıcı, stüdyoda gözyaşlarına boğuldu. Katkıcı, kardeşiyle yıllardır mücadele ettiğini belirterek, anne ve babasına sitem etti. “Annelik anne karnında başlar. Annemizin aramızdan ayrıldığını duyunca çok üzüldüm. Bir anne bunu nasıl yapar diye sordum. İki aylıkken aramızdan ayrıldı. Anne olunca anladım.

“Biyolojik annemle bir kez tanıştım”

Bana ‘Ben senin annenim’ dedi. ‘Hayır, sen benim annem değilsin’ diye cevap verdim. Ben de Metin Bey’e ‘Bizi tanıdığınız halde neden ayrıldınız?’ diye sordum. Söyledim. Metin Bey her ne kadar yalanlasa da biyolojik annemizle bir süre görüştü. Bu tek gecelik bir ilişki değildi. İkizim His bu konuda çok çaba harcadı. Anneye ve Metin Bey’e ulaştı. Duygu anneye ulaştığında bunun tek gecelik bir ilişki olmadığını, daha önce tanıştıklarını ifade etti. Ben de. Duygu’nun bana anlattığı kadarını biliyorum. Biyolojik annemle bir kez tanıştım. Ona ‘Neden bizi terk ettin?’ diye sordum. Cevap veremedi.

“İki aylık bir çocuk sokağa atılabilir mi?”

“Anneme daha çok kızıyorum. Anne olamadı. Bizim annemiz olmayı beceremedi.”katkıda bulunan kişi şunları söyledi: “İki aylık çocuk sokağa atılır mı? Bu terkedilmişliktir. Ne aradı ne sordu. Kardeşimi de tebrik ediyorum. O bu süreçte hep daha çok emek verdi. Metin Akpınar bizi kucaklasaydı bu olaylar olurdu” asla olmazdı.”söz konusu.

“Akpınar olarak anılmak istemiyorum”

Programda annesinin kendisini ve kardeşini terk etmesini kabulleyemediğini söyleyen Katkıcı, hiçbir zaman Akpınar soyadını almayacağını şu sözlerle belirtti: “Biz onun nüfusuna geçmedik. Biz babamın nüfusundayız Özdener. Ben Nebioğlu olarak kalacağım. Akpınar olarak anılmak istemiyorum. Belki baba olsaydı ve bana değer verseydi ama Özdener asla benim yerime geçemez.” baba.”

“Çok acı bir olay”

“Metin Bey’in açıklamasında yer alan ‘Bu kadar anlamsız bir olay’ ifadesi çok incitici. Üstelik bunu bir baba söylüyor. Çok acı bir olay. Bu açıklamanın kağıda geçmesini beklemezdim. Beklerdim.” bizim gibi açık yüreklilikle konuşmak.”Katkıda bulunan kişi şunları söyledi: “3-4 kez kulaklarımdan ameliyat oldum. İşitme kaybı yaşadım. Sonra dünyanın en güzel insanlarıyla tanıştık. Onlar çok vicdanlı insanlar. Bizi hiç yalnız bırakmadılar. Annemler çocuk için başvurduğunda şöyle dediler: iki kızları vardı hangisini isterlerdi, babam ikiz kız kardeş, hepsi bir arada, “Biz asla ayrılmayacağız, ikisine de anne baba olacağız” dediler.Bu kelimeyi kullandı.

“Önce bunu görmeniz, yaşamanız lazım. Halen bizimle iletişime geçmediyse kabul etmemiştir. Baba gibi davranmamıştır. Hemen bir telefon bekliyordum. Hala aramadı. Sessiz kalıyor, çok üzücü.

İki çocuğu olan Katkıcı, kendisine benzemediğini ancak başta küçük oğlu olmak üzere iki çocuğunun Metin Akpınar’a çok benzediğini söyledi.

Hikaye, 35 yıl önce Metin Akpınar’ın İstanbul’da tanışıp seks yaptığı kadının ikiz çocuk doğurmasıyla başladı. Kadın, bakamadığı bu ikizleri Antalya’nın bir köyüne terk etti. İkizler daha sonra devlet gözetimine alındı. Antalya’nın Akseki ilçesinde yaşayan öğretmen Özdener Nebioğlu ve eşi Emine Nebioğlu, 1994 yılında çocukları olmadığı için evlat edinmek için yurda başvurdu. Kendilerine evlatlık verilecek Duygu’nun ikizleri olduğunu öğrenen Özdener çifti, her iki kardeşi de evlat edindi. Duygu ve Sevgi bu süreçte öz anneleriyle de görüştü. İkizler 21 yaşına geldiğinde annelerinden babalarının Metin Akpınar olduğunu öğrendiler. İddiaya göre Duygu, hayranı olarak katıldığı programlardan biri olan Metin Akpınar’dan saç teli aldı ve DNA testi yaptırdı. Bu teste göre Metin Akpınar onun babasıydı. Nebioğlu, dünkü kararın ardından sosyal medya hesabından açıklama yaptı. “Aldığım sevginin yetersiz olmasından dolayı beni kucaklamakta zorlandığı için ağır bir travma yaşadım.”Metin Akpınar’ın bu süreçte kendisinden haberdar olduğunu ancak kabul etmediğini ima etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu