Haber

Konya’da barınağı ziyaret eden Tuğba Özay: Kurunun yanında yaş yanmasın

ESKİ model Tuğba Özay, bir köpeğin bakıcı tarafından kürekle vurularak öldürüldüğü Konya Büyükşehir Belediyesi’ne ait Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti, “Yaşanılan olayın hiç bir affı yok. Birkaç kendini bilmezin yapmış olduğu şey bu kadar emeğe mal edilemez. Burada gerçekten gönülden hareket eden hayvansever kardeşlerimiz var. Kurunun yanında yaş yanmaması gerekir. Hayvan severlere de buradan sesleniyorum, hayvanları alıp sonra sokağa bırakıyorsunuz. Burada kim gerçek hayvansever o da tartışılır.” dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi’ne ait Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bir köpeğin başına kürekle vurulma anının imgeleri toplumsal medya üzerinden yayılmasının akabinde eski model Tuğba Özay, beraberinde hayvanseverlerle birlikte barınağı ziyaret etti. Barınaktaki can dostlarını seven ve yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi edinen Özay, yaşanılan olayın münferit olduğunu ve tüm kurum ile çalışanların suçlanmaması gerektiğini tabir etti.

‘KİM GERÇEK HAYVANSEVER’Barınaktaki hayvanları severek onlarla ilgilenen Tuğba Özay, yaşanan olayın kabul edilebilir olmadığını belirtti. Fakat toplumsal medyada bilgi kirliliği yaşandığına vurgu yapan Özay, buradan sahiplenilen hayvanları bir müddet sonra sokağa bırakan hayvanseverlere de seslenerek, şunları söyledi:

“Ne palavra söyleyeyim şaşırdım. Hakikaten buraya önemli bir emek verilmiş. Tabi ki yaşanılan olayın hiçbir affı yok. Birkaç kendini bilmezin yapmış olduğu şey bu kadar emeğe mal edilemez. Ben gönüllülerin de burada vazife almasından yanayım. Onlar da burada çalışmalı diye düşünüyorum. Türkiye’de her şey çok karmaşık hale gelmiş durumda. Bilhassa toplumsal medya nitelikli bir bomba. Bir anda farklı boyutlara taşınabiliyor. Beşerler galeyana gelebiliyor. Ancak burada önemli bir çalışma var. Ortada kirli bilgiler döndüğü için kaosa neden olabiliyor. Burada nitekim gönülden hareket eden hayvansever kardeşlerimiz var. Kurunun yanında yaş yanmaması gerekir. Onlar da çok üzgün ben bunu gördüm. Hayvan severlere de buradan sesleniyorum, hayvanları alıp sonra sokağa bırakıyorsunuz. Burada kim gerçek hayvansever o da tartışılır. Gördüğüm kadarıyla bu çocuklar ellerinden geldiği kadar korunmaya çalışılıyor. Lakin o imgeler çok vahimdi, asla affedilir yanı yok. Buradaki arkadaşlar da tıpkı şeyi lisana getiriyorlar.”

?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu