Haber

Kedilere as ve asit atan saldırgan tutuklandı

İstanbul Eyüpsultan’da 20 kedinin üzerine sedir ve asit döktüğü iddiasıyla gözaltına alınan saldırgan tutuklandı.

Eyüp Sultan Camii çevresinde sokak hayvanlarına döktükleri asitlerle polis tarafından yakalanan Murat Ö’nün (44) Eyüpsultan Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemleri tamamlandı.

Adliyeye sevk edilen zanlı, savcılık ifadesinin ardından “evcil hayvana veya evcil hayvana eziyet etme” ile “acımasız ve zalimce davranma” suçlarından nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Burada işlemleri tamamlanan zanlı tutuklandı.

Adliye çıkışında gazeteciler, “Pişman mısınız? Neden kedileri asitle yaktınız?” diye sordu şüpheli, yanlış anlamaların olayı büyüttüğünü savunarak. Murat Ö., bahsedildiği kadar önemli bir şey yapmadığını savunarak, “Sırf hayvanları ve güvercinleri kovdukları için beslenmelerine kızıyorum. Her gün özel görevli gibi besliyorlar. hiddetlenmelerine neden oluyor.Burada büyük bir yanlış anlaşılma var.Yaptıklarımın yanında abartılıyor.Şirket olarak bu işi devam ettirenlerin olduğundan şüpheleniyorum.” dedi.

Toplam 6 sabıka kaydı bulunan zanlıya kedilere zarar verdiği gerekçesiyle 91 bin 80 lira da idari para cezası verildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu