Haber

Kanada Başbakanı Trudeau İsrail saldırılarını protesto etti

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarına karşı tutumu nedeniyle yemek yediği restoranda Filistin yanlısı bir grup tarafından protesto edildi. Protestocular Gazze Şeridi’nde ateşkes çağrısı yaparken 2 kişi gözaltına alındı.

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları 7 Ekim’den bu yana devam ederken, Kanada Başbakanı Justin Trudeau’nun İsrail saldırılarına yönelik tutumu Kanadalılar tarafından tepkiyle karşılandı. Trudeau, dün gece Vancouver’da Vij’in restoranında otururken Filistin yanlısı bir grup tarafından protesto edildi. Gazze Şeridi’nde ateşkes çağrısı yapan göstericiler, “Hemen ateşkes”, “Gazze’deki ablukayı derhal kaldırın”, “Elleriniz kanlı” ve “Filistin’e özgürlük” gibi sloganlar attı.

Protestocuların restorana baskın yapmasının ardından Trudeau, restorandaki diğer müşterilerden özür dileyerek savunması eşliğinde restorandan ayrıldı. Trudeau, aracına binmeden önce bir grup insanla fotoğraf çekerken görüldü.

Protesto nedeniyle bölgeye 100 polis sevk edildiği, polise direnen 2 kişinin ise gözaltına alındığı belirtildi. -VANCOUVER

oguzlarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu