Haber

Kadıköy’de ev sahibinin abisinden kiracıya ‘Defol evden’ dayağı; kameradaki o anlar

KADIKÖY’de ev sahibi Gökhan Y., evinden çıkmak istediği ve bir süredir anlaşmazlık yaşadığı kiracısı Göker Kumdakcı ile görüşmek üzere kardeşi İkram Y. ve arkadaşı Fırat A.’yı kiracısının evine gönderdi. Bu iki kişi, kiracı Göker Kumdakcı’nın önce elektriğini kesti, ardından darp etti. Güvenlik kamerası kayıtlarına yansıyan saldırının ardından polis, konut sahibinin kardeşi İkram Y. ile arkadaşı Fırat A.’yı yakalamak için çalışma başlattı.

Olay, 2 Nisan Pazar günü Kadıköy’de meydana geldi. Tezlere göre mal sahibi Gökhan Y., 1 yıllık kiracısı Göker Kumdakcı’yı ikinci ayından itibaren tahliye etmek istedi. Kumdakcı ise hemen ev bulamadığını belirterek bir süre beklemelerini söyledi. Bunun üzerine Gökhan Y. noterden ihtar çekerek evde kalmak istediğini belirtti. Bu aşamadan sonra ev sahibi ile kiracı arasında husumet başladı. Pazar akşamı saat 21.00 sıralarında Gökhan Y.’nin ağabeyi İkram Y. ve evinden çıkıp elektriği açmak için aşağı inen arkadaşı Fırat A. Kumdakcı tarafından, Kumdakcı’nın konutunun elektrik anahtarları kesilerek ev sahibiyle buluştu. ağabeyi İkram Y. ile arkadaşı Fırat A. İkram Y. ve Fırat A., ellerindeki sözleşmeyi göstererek Kumdakcı’nın konuttan çıkmasını istedi. Bu sırada polisi arayacağını söyleyen Kumdakcı, bu iki kişinin saldırısına uğradı. Apartmanda darp edilen Kumdakcı bağırarak yardım isterken, saldırıyı gerçekleştirenler kaçtı. O anlar apartmanın güvenlik kamerasına yansıdı. Sahnelerde Göker Kumdakcı’ya giden ikilinin tartışmaya başladığı görülüyor. İkram Y.’nin sözleşmeyi çıkarıp kiracıya gösterdiği, kiracının 112’yi aramaya başlayınca tekme ve yumruklarla saldırdığı görüldü.

“112’Yİ ARAMAYA ÇALIŞTIM, SALDIRMAYA BAŞLADILAR”

Ev sahibinin ağabeyleri tarafından darp edilen Göker Kumdakcı, “Bu eve yerleştikten 2 ay sonra bize ‘Çıkın’ demeye başladılar. Eve yerleştiğimizde fiyatı yüksekti, çok pahalıydı. kiraların yükseldiği bir dönemde değerlendirelim dedik sonra burada yaşamaya devam ederiz dedik okulun eve yakın diye uyardı evden çıkmamız için ısrar etti kirayı yükseltmek amacı ile taviz vermedi önce sokakta su bastı beni boğdular ikinci saldırı apartmanda oldu bu sefer abileri geldi apartmanımın elektriğini kestiler ben de gittim Aşağı indim, bana ‘Evin sahibi biziz’ dediler. Evdeydi. Şimdi korkuyla eve giriyoruz. Bugün de evde kalmayacağız. Kadıköy’de böyle bir olayın yaşanması bana çok tuhaf geliyor. Gerekenin yapılmasını talep ediyorum.”

“SOSYAL BİLGİ GETİREN SUÇLAR” Öte yandan Göker Kumdakcı’nın avukatı Halil İbrahim Sert, “Şimdi karakola şikayette bulunduk. Müvekkilimin ifadesinden ikamet dokunulmazlığının ihlal edildiği, birden fazla kişi tarafından dövüldü ve gasp edildi.Burada kabahat türleri belli.Toplumda infiale yol açacak suçlar var.Kiraların artması nedeniyle bazılarının iştahı artarken, diğerleri mağdur oluyor. Bu ortamda hukuka söylenecek tek söz hukuk olmalıdır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu