Haber

İBB Başkanı İmamoğlu: Türkiye Cumhuriyet tarihinin en güçlü ve demokratik yönetimini ortaya çıkaracağız

ELAZIĞ’a gelen İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, “İddia ediyorum ki 5 yıl bittiğinde Türkiye’nin en güçlüsü, en üretkeni olduğumuzu sayı ve istatistiklerle ispat edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en demokratik hükümeti.” .

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kentte inşa ettikleri 17 bin 71 metrekare kapalı alana sahip Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin şantiyesini incelemek için Elazığ’a geldi. Eşi Dilek Kaya İmamoğlu ve CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un eşlik ettiği ziyarette gazetecilerin sorularını yanıtlayan İmamoğlu, “5 yıl bittiğinde iddia ediyorum ki Türkiye’nin en güçlü, en üretken, en demokrat yönetimi biziz. Türkiye Cumhuriyeti tarihi.Bizi son 25 yılla kıyaslayan bir iktidarla karşı karşıya olduğumuzu anlıyorum.Durumlarını anlayabiliyorum.25 yıl sonra kaybettikleri bir ilde böyle okları doğrultmaları doğaldır. Böyle bir performans sergileyen ama bu tür eleştirileri yoğunlaştıran bir grupta tam tersine hem şehrimizde hem de ülkemizin her noktasında keyifli hizmetler sunuyoruz.”

Tunceli ziyaretiyle ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlayan İmamoğlu, “Farkındaysanız bugün eşimle ufak bir sohbetim var. spor Biraz turistik gezi biraz da Tunceli’yi daha yakından tanımak için giyindik. Defalarca söz verdik, birkaç mahallesini görmek, bazı inanç merkezlerini ziyaret etmek gibi planlarımız var. Şehrimizi, tüm ülkemizi, ülkemizin her yerindeki insanımızın hangi hassasiyet ve duygularına nasıl hizmet edeceğimizi iyi öğrenme konusunda da tecrübeliyiz. 1 hafta 10 gün sonra Hacı Bektaş’ta olacağım. Orada da çok titiz çalışmalarımız var. Bundan 1-2 hafta sonra Eceabat’ta Çanakkale şehitlerinin bulunduğu o önemli merkezde çok titiz bir meydanı tamamlamış olacağız. Orada bir ziyaret yapacağım. Tunceli’yi, Van’ı, Sinop’u, Nevşehir’i, diğer şehirlerimizi tanımak, onlarla işbirliği yapmak bize alabildiğine değerli fırsatlar sunuyor ama bazen ülkemizin yoğun gündeminde arzu ettiğimiz seviyelere ulaşamıyor. Önümüzdeki yıllarda bunu kapatan bir yönetim olmayı hedefliyoruz” dedi. da geliyor aklıma, o da memleketi, gözler de onu arıyordu. İmamoğlu, “Biz böyle bir plan yapmadık. Yapsaydık Genel Liderimizle gelip gezerdik ama Genel Liderimizin doğum yeri olan Nazımiye’ye de uğrarım. Çok değerli bir misafirhaneyi bitirdik.” orayı da ziyaret edeceğiz.Nazimiye’yi daha yakından tanıyacağız.Ordan da Sayın Genel Başkanımızla sevgi ve saygılarımızı paylaşacağız.Bizler hep sahadayız.Benim bir saniyem yok. 14 yıldır tarlanın içindeyim.Vatandaşların ortasında olmazsam huzursuz olurum.Yani burası İstanbul ama ülkenin başka bir yerinde.İnsanlardan besleniyorsunuz.Gerçeği dışarıdan görüyorsunuz. Eleştiriyi onlardan alırsınız. Üzülürsünüz, yüzleşirsiniz ve kendinizi yenilersiniz. Toplumdan ve vatandaştan uzak kimse başarıya ulaşamaz. Bu bağlamda ben her zaman işin içindeyim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu