Haber

Gazın Bittiği Gazze’de Kızılay, Odun Ateşinde Yemek Pişiriyor

KIZILAY’DAN GAZZE’DE OKULLARA SIĞINANLARA BESLENME VE GIDA DESTEĞİ

 

GAZININ BİTTİĞİ GAZZE’DE KIZILAY ODUN ATEŞİNDE YEMEK PİŞİRİYOR

 

Dünyayla bağlantısı kesilen Gazze’deki gaz stoğu da tükendi. Türk Kızılayı, çatışmalardan etkilenen sivillere sıcak yemek dağıtıyor ve yemekleri odun ateşinde pişiriyor. Pişen yemekler okullara sığınan sivillere dağıtılırken, gıda kolileri de dağıtılıyor.

 

Bir haftalık gıda stoğuna sahip olan Gazze’ye daha fazla yardım ulaştırılması amacıyla temaslarını sürdüren Türk Kızılayı, Gazze’deki okullara sığınan sivillere sıcak yemek ve gıda kolisi ulaştırıyor. Gazın bitmesi nedeniyle başta okullar olmak üzere barınan insanlara odun ateşinde pişirilen yemekler dağıtılıyor. Türk Kızılayı’nın Gazze’deki yerel ekibi ve gönüllüleri, bu hafta okullarda bulunan toplam 1.500 aileye gıda kolisi ve 12.000 sıcak yemek dağıttı.

 

Kızılay’ın yerel yetkilisi, Beit Lahye Okulu’na sığınmak zorunda kalan savaş mağdurlarına ve sınırlı imkanlara sahip kamplardan gelenlere destek olduklarını, yemeklerini odun ateşinde pişirerek dağıttıklarını belirtti. Kızılay, Gazze’deki aşevinden ailelere sıcak yemek dağıtmaya devam ediyor.

 

Türk Kızılayı Mısır’da İnsani Yardım Lojistiği Koordinasyonu

 

İnsani yardım lojistiği konusunda tecrübe sahibi olan Türk Kızılayı, Gazze’ye yapılan yardımların sistemli bir şekilde yürütülmesini de sağlayacak. Mısır’ın Refah Sınır Kapısı üzerinden Gazze’ye ulaştırılacak yardımların lojistik koordinasyonunda görev almak üzere 4 kişilik Türk Kızılayı ekibi Mısır’a görevlendirildi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu