Yaşam

Fazıl Say duyurdu: AKM’deki Toprak Ana konseri ertelendi

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV) düzenlediği 51. İstanbul Müzik Festivali kapsamında Fazıl Say’ın Türk kadın şairlerinden esinlenerek bestelediği yeni projesi Dünya Anne, 8 Eylül’de AKM Türk Telekom Opera Salonu’nda gerçekleştirilecek. Haziran. , mezzosoprano Serenad Bağcan’ın rahatsızlığı nedeniyle ertelendi.

Biletlerin geçerli olacağı yeni tarih duyurulacaktır. Dünya Anası konseri 14 Haziran saat 21.00’de Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda gerçekleşecek.

Fazıl Say sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Akşam acil bir açıklama yapmam gerekiyor, yarın akşam AKM Dünya Ana müziğinin galası var.. Bu konser ertelenmiştir. Serenad Bağcan’ın rahatsızlığı nedeniyle konser ertelenmiştir. 14. Haziran Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu konseri Serenad Bağcan, İstanbul Kültür Sanat Vakfı ve İstanbul Müzik Festivali’nde AKM konserinin yeni tarihi için çalışmaktadır. .Aylardır üzerinde çalıştığım bir proje 11 yeni müzik.Depremi,seçimi,tartışması,onunki,bu ve 20 den fazla provasıyla çok zor bir dönem,çok emek. Proje verdik ama bence her şeyin bir karşılığı var” dedi.

ayasajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu