Haber

Engin Polat’a cezaevinden telefon: Kasım’a kadar bekleyecekler

Fenomen Banu Parlak’ın güzellik merkezine düzenlenen silahlı saldırıyı azmettirdikleri iddiasıyla hakkında 8 yıl hapis istenen Engin Polat’ın 19 gün sonra yaptığı telefon görüşmesi dinlemeye takıldı. Gelen telefon Maltepe Cezaevi’ndendi. Görüşmenin konusu ise Barış Boyun ve çetesi oldu.

Banu Parlak’ın 4 saat arayla dükkanı 2 kez taranmıştı ve tetiği çekenlerin ardından “Daltonlar çetesi” çıkmıştı. Saldırı emrini verdiği iddia edilen Engin Polat’a ise Maltepe cezaevinden bir telefon geldi. Kara para soruşturması kapsamında telefonları dinlenen Engin ve Dilan Polat’ın o görüşmesinin ayrıntıları ortaya çıktı.

BABAYLA İLETİŞİME GEÇİLDİ

Kanal D Haber’in haberine göre, aracılar üzerinden baba Sezgin Polat iletişime geçmişti. Sezgin Polat kara para soruşturmasından tutuklandıktan 10 gün sonra Küçükçekmece Adliyesi’ne getirilip sorgulanmasının nedeninin de bu olduğu belirtildi.

Banu Parlak’ın iş yerinin kurşunlanmasının ardından Dilan ve Engin Polat’ın iş yerlerine iki gün arayla ateş açıldı.

‘ŞU AN DURDU GİBİLER’

Kara para soruşturmasında Polat ailesinin telefonları dinleniyordu. Saldırıdan 7 gün sonra Engin Polat’a Maltepe Cezaevi’nden bir telefon geldi. İkilinin konuşmalarının içeriği ise Banu Parlak’ın iş yerini kurşunlayan Daltonlar çetesi ile ilgiliydi.

Fatih Gezer isimli kişi Polat’a “Bu Can Dalton bu Barış’a ulaşacak kişiler var. Ben onlarla konuştum. Şu an durdu gibiler ama bak sana şunu söylüyorum. Bunlar sana nasıl temas etti. Onu da bilmiyorum da” dedi.

ERTESİ GÜN İKİNCİ GÖRÜŞME: ‘NAMLUDAN BİR ŞEY ÇIKMASIN’

Aynı isim cezaevinden bir gün sonra tekrar arayarak “Seni bir Yıldıray diye biriyle konuşturmak istiyorum da sen arar mısın onu? Bu Barışların kardeşi, ben dedim ki bak Kasım’a kadar bekleyin bir ateşkes yapın. Tamam bak şöyle senle sadece konuşacak. Şu an için ateşkes bir dursun. Baba benim derdim o tamam mı, namludan bir şey çıkmasın be kardeşim. Hani derdim ne biliyor musun? Senin vücuduna ok dönmesin üç dakika beş dakika konuş Kasım’a kadar bunlar bekleyecek.

Ben çıkınca bunlarla oturacağım. Muhammet var, Yıldıray var, Koray var, bunlar direkt o İtalya’daki Barış ile şey hatta ben” dedi.

Engin Polat ise “Şey kardeşim sen numarayı ver tamam telefonla da çok konuşmanın bir gereği yok” diye yanıt verdi. Parlak’ın ardından Polatların iş yerlerini kurşunlayanların arkasındaki isim de araştırılıyor.

Savcılık kaynaklarına göre bu saldırının ardından Barış Boyun çıkabilir. Çünkü Parlak’ın iş yerini kurşunlattıran Polatlardan daha fazla para talep ettiği için anlaşmazlık yaşandığı ileri sürülüyor.

1 Ekim Pazar günü Dilan Polat ile aralarında husumet olan Banu Parlak’ın Başakşehir’deki güzellik merkezi kurşunlandı. Olayla ilgili 5 kişi tutuklandı ve o kişiler “Daltonlar” çetesi üyesiydi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu