Teknoloji

Elon Musk bir adım geri attı; Tesla’nın yuvarlak direksiyonu geri döndü

Tesla, Model X ve Model S elektrikli otomobillerinde uçaklardakine benzer bir direksiyon formatı sunmaya başladığında şirketin CEO’su Elon Musk, bundan böyle bu modellerde klasik direksiyon olmayacağını söylemişti. . Fakat görünen o ki birçok kullanıcı klasik direksiyonu geri istiyor. Zira Tesla, araç satın alırken kullanılan özelleştirme ekranına artık yuvarlak direksiyon seçeneğini de eklemiş.

Halihazırda modern direksiyona sahip bir Tesla Model S ve X satın almış olan kişiler de direksiyon simidini değiştirme seçeneğine sahiptir. Tabii bunun için Tesla’ya 700 dolarödemek gerekiyor.

Tesla’nın yeni nesil direksiyonu.

Yeni direksiyon tipi Tesla hayranlarını ikiye bölmüştü. Tek elle kullanım açısından kolay olmadığı ve yavaş giderken rahat olmadığı söylendi. Ayrıca ani hareketler gerektiğinde güvenlik açısından tehlike oluşturduğu ileri sürüldü.

Üstelik Tesla, yeni direksiyon formatına geçtiğinde direksiyon simidinin yanındaki tüm kolları kaldırdı ve düğmelere dönüştürdü. Kullanıcılar bundan da memnun değildi. Yeni seçenekte direksiyon geri geliyor ama kollar yine gelmiyor.

incesuhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu