Ekonomi

Dünyanın Çeşitli Ülkelerine Seyahat Ederken Maddi Olarak Size Yardımcı Olacak Mobil Teknolojiler

Seyahat ederken kullandığınız teknoloji ve uygulamalar seyahatinizi çok daha konforlu hale getirebilir, zamanınızı daha verimli kullanmanızı ve işlerinizi daha kolay halletmenizi sağlayabilir. Bu yüzden seyahat ederken kullanabileceğiniz uygulamaları derledik, hazırsanız başlayalım!

1. Çeviri Uygulaması

Yabancı dil artık seyahat ederken sorun olmaktan çıkıyor çünkü sesle çalışan veya kamerayı tutarak doğrudan kamera üzerinde metinleri algılayıp tercüme edebilen çeviri uygulamaları var. Hatta online ve offline seçenekleri olduğu için seyahatinizi çok daha konforlu hale getirebilir. Bu sayede bir şeyin fiyatını kolayca sorabilir ve hatta pazarlık yapabilirsiniz.

2. Bölünmüş

Splitwise, özellikle 2 veya daha fazla kişi ile seyahat ediyorsanız, dünyanın en tasarruflu uygulamalarından biridir. Aslında, bu bir harcama uygulaması. Herkes neye ne kadar harcadığını yazıyor ve uygulama bunu otomatik olarak bölerek kimin kime ne kadar ödemesi gerektiğini hesaplıyor.

3. Uber / Careem

Yurtdışında turist olduğunuz için taksiciler taksimetre açmak yerine daha yüksek fiyatlar diyebilir. Uber ve Careem gibi uygulamalar ile daha fazla para ödemenize gerek kalmadan normal fiyatlara ulaşabilirsiniz.

4. Skyscanner

Uygun fiyatlı uçak bileti bulmak istiyorsanız Skyscanner uygulamasını kullanabilirsiniz. Birçok siteden fiyat alarak en uygun fiyatları sunan bu uygulama özellikle seyahatlerde işinizi kolaylaştırıyor.

5. XE Para Birimi

Yurt dışında kur farkı oldukça sorun olabiliyor. Anında döviz çevirebilen bu uygulama ile alışveriş ve döviz işlemlerinizi çok daha kolay yapabilirsiniz.

6. HotelTonight

Son dakika otelleri listeleyen bu uygulamada uygun fiyata otel bulma şansınız var. Kalacak yeriniz yoksa yine bu uygulamayı tercih edebilirsiniz.

7. Koltuk sörfü

Konaklamaya hiç para harcamak istemiyorsanız Couchsurfing sizi maddi anlamda rahatlatacak uygulama! Misafirperverliği esas alan bu uygulama ile gittiğiniz şehirlerde sizi evlerine davet eden kişilerle hiçbir ücret ödemeden kalabilirsiniz.

8. Airbnb’de

Kalabalık gruplar için uygun fiyatlı konaklama imkanı sunan ve düzenlediği şehir çeşitleri ve düzenlediği atölye çalışmaları ile ekonomik faaliyetler vadeden Airbnb, seyahat ederken kullanılması gereken uygulamalardan biri.

9. PİRİ

Seyahat ederken size ekonomik bir rehber sunan PIRI, aslında bir sesli rehber uygulamasıdır. Gittiğiniz yerin tarihi ve değerli bilgilerine bu uygulama üzerinden ulaşabilir, gezdiğiniz yerleri daha anlamlı hale getirebilirsiniz.

10. CityMaps2Go

İnternet kullanmaya gerek kalmadan gideceğiniz şehrin haritasını size sunan bu uygulama hem ekonomik hem de pratik. Bankaların, ATM’lerin, hastanelerin ve daha birçok noktanın konumunu da uygulama üzerinden bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu