Haber

Diyarbakır’da konteyner kent için içme suyu ve kanalizasyon çalışmaları devam ediyor

Diyarbakır’da depremzedeler için yapılacak 625 konteynerin yer alacağı alanda içme suyu ve kanalizasyon çalışmaları devam ediyor.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Diyarbakır’da Silvan karayolu mevkiinde AFAD’a uygun olarak konteyner kent kurulması için yürütülen çalışmalar devam ediyor.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İşletmesi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, bölgedeki lavabo ve su ihtiyacını karşılamak amacıyla içme suyu ve kanalizasyon hizmetlerine ilişkin altyapı çalışmalarını yürütüyor.

Çalışmalar kapsamında alana 200 metre kanalizasyon ve 300 metre içme suyu limiti döşeniyor.

Konteyner kentteki çalışmalarla ilgili incelemelerde bulunan DİSK Genel Müdürü Fırat Tutşi, ekiplerin ihtiyaç duyulan bölgede altyapıyı tamamlamak için gece gündüz çalıştıklarını söyledi.

Yaraların sarılması için tüm imkanları seferber ettiklerine işaret eden Tutsi, şunları kaydetti:

“DİSKİ Genel Müdürlüğü olarak 625 konteynerin yer alacağı şehrin alt yapısının ekiplerimizle koordineli bir şekilde en kısa sürede tamamlanması için elimizden geleni yapmaya çalıştık. atık su limitlerini devreye sokmak. Konteyner ise şehirdeki vatandaşlarımızın tuvalet ve banyo ihtiyaçlarını karşılamak için “Gruplarımız tarafından temiz su ve kanalizasyon bağlantılarını yapıyoruz. Bu kapsamda bugüne kadar çeşitli yerlerdeki konteynerlerle temasa geçildi. Yaraların bir an önce sarılması için tüm imkanlarımızı seferber ettik.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu