Haber

Deprem merkezindeki ilk köy evleri bayramda teslim edilecek

– Sarsıntının merkezinde bayramda ilk köy meskenleri teslim edilecek

Kahramanmaraş’ta depremzede vatandaşlar için yapımı devam eden kırsal mahalledeki 40 konutta belli bir seviyeye geldi.

KAHRAMANMARAŞ – Kahramanmaraş’ta depremzedeler için yapımı devam eden kırsal mahallede 40 evin belli bir seviyeye geldiği, birinci olanların bayramla hak sahiplerine verileceği kaydedildi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntılarda büyük hasar gören ilçelerden biri olan Türkoğlu ve kırsal mahallelerinde yaraları sarma çalışmaları sürüyor. Depremzedeler yararına köy evleri projesi kapsamında Türkoğlu kırsalındaki Özbek Mahallesi’nde köy evlerinin inşaatı hızla devam ediyor. 40 hak sahibine teslim edilecek konutlar yükselmeye devam ederken bir de müjde var. İlk tamamlanan konutların Ramazan Bayramı’nda hak sahiplerine teslim edilmeye başlanacağı bildirildi.

Bir yıl içinde tüm konutları yapıp teslim edeceklerini belirten proje yöneticisi Mesut Suat Şahin, “40 hak sahibimizin evini burada yapıyoruz ve bayramın ilk günü teslimlere başlayacağız. Her geçen gün sayısını artırarak evlerimizi bir yıl içinde tamamlayacağız.Bu köy dışında 7 köyde projemiz var.Şu anda 400 işçi ile çalışıyoruz. 25 iş makinemiz var ve bu sayılar artıyor. Burada inşa edilen evlerin yöresel mimarisine ve kültürel yapısına uygun biçimde donatı belirlenir. Konutlar yapılırken mutfak, yatak odaları ve holler de köylülerin yararlanabileceği şekilde tasarlandı” dedi.

orhangazi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu