Ekonomi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan milyonları umutlandıran asgari ücret artışına ilişkin sözler: Herkes rahat edecek

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’de toplandı. Saat 14.30’da başlayan ve yaklaşık 8 saat süren toplantıda her bakan farklı bir sunum yaptı. Görüşmenin ardından kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, temmuz ayında yapılacak asgari ücret ve emekli maaşı artışıyla ilgili milyonları heyecanlandıran bir açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

Buğday ve arpa alım fiyatlarımızın üreticilerimiz tarafından memnuniyetle karşılandığını görüyoruz. Bundan sonra da çiftçilerimizin ve köylülerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Biz bu milletin efendisi değil, hizmetkarıyız. Aramızdaki fark bu.

“EMEKLİ OLAN HALKIMIZI ENFLASYONA EZMEYECEĞİZ”

Emeklilerimizi enflasyona boğmayacağız. Engellilerin, yakınlarının ve yaşlıların ödemelerini geciktiriyor, 1.4 milyon kardeşimizi Kurban Bayramı öncesi sevindiriyoruz.

“YENİ ASGARİ ÜCRET HERKESİN HAYATINI KALDIRACAK”

Asgari fiyat komitesi görüşmelerine başladı. Konuştuğu yerde ilerliyor. Tüm taraflara hitap edecek güzel bir gelişme ile sonuçlanacağına inanıyorum.

“EKONOMİMİZİ GÜÇLENDİRECEK KADROYU KURDUK”

Bugün her bir bakanlık hakkında kapsamlı değerlendirmeler yaptık. Bakan arkadaşlarımızın önümüzdeki döneme ilişkin kısa, uzun ve orta vadeli planlarını dinleme fırsatım oldu. Yeni dönemde ekonomimize ivme kazandıracak kadromuzu kısa sürede oluşturduk. Merkez Bankası’ndan BDDK’ya kadar her alanda önemli isimleri görevlendirdik. Yeni dönemimizde de kadınlar bürokraside, siyasette ve iş dünyasında öncü rol oynamaya devam edecek. Türkiye’nin yüzyılı, ülkemiz kadınlarının omuzlarında yükselecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu