Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu teröristi bulmanız gerekiyor” dedi! ABD’de Türkevi’ye saldıran zanlının Türk olduğu ortaya çıktı

Türkiye’nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilciliği ve New York Başkonsolosluğu ABD’nin New York şehrinde bulunmaktadır. türk evi saldırıya uğramıştı. Demir levye ile gelen bir kişi, Türkevi binasının camlarını kırmıştı. Olaya sert tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’li yetkililere seslenerek, “Orada Türkevi size emanet. Levye ile Türkevi’nin camını kıran bu teröristi bulmanız gerekiyor” dedi.

ASKILI KİMLİK

Türk makamları, ihbar üzerine başlatılan soruşturma sonucunda zanlının kimliğini belirledi. Zanlının geçen yıl çıkış yaptığı Türkiye’de “yaralama, tehdit ve uyuşturucu bulundurma” sabıkası bulunan Giresun nüfusa kayıtlı Recep Akbıyık olduğu belirlendi.

EVSİZLER BARINAĞINA BASKIN

Türk makamları bilgileri New York Polis Departmanına iletti. Bunun üzerine New York polisi soruşturmayı hızlandırdı ve dün zanlının kaldığı evsizler barınağına baskın düzenledi. Zanlının burada bulunmadığı bildirildi. Zanlı hakkında yapılan ihbarda, şahsın ruhsal sorunları olduğu kaydedildi. Zanlı Recep Akbıyık ise halen aranıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu