Haber

CHP’li Engin Altay: Toplantıyı kimin sızdırdığını biliyorum

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ile CHP kurmaylarının sızan görüşmesi siyasi gündemdeki yerini korurken, CHP İstanbul Milletvekili Engin Altay’dan açıklama geldi.

Altay, kendisinin de katıldığı toplantının video kaydının sızdırılmasıyla ilgili olarak, “Sızdıranların kim olduğunu biliyorum ama şimdi isimlerini vermeyeceğim. Günah işlemek istemiyorum” ifadelerini kullandı.

Seçimlerin ardından değişim taleplerinin yüksek sesle dile getirildiği CHP’de İmamoğlu başkanlığındaki CHP kadrolarının bir kısmının katıldığı çevrimiçi toplantının gizlice kayıt altına alındığı ortaya çıktı. Bu kayıt sosyal medyada yayınlandı. İmamoğlu başkanlığında yapılan toplantıya Küme Lideri Özgür Özel, Küme Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, Parti Meclis Üyeleri Tekin Bingöl, Onursal Adıgüzel ve Bülent Tezcan ile CHP eski Küme Başkan Yardımcısı Engin Altay katıldı.

tv100’de Kübra Par’a açıklama yapan Altay, görüntüyle ilgili şunları söyledi:

“Sıkıntı var. Herkes çıkış arıyor. Bu görüşmeyi bir arama toplantısı gibi düşünün. İl başkanları görevden alınıyor, çok tatsız şeyler bunlar… Bunları konuşalım dedik. İstişareden korkan CHP olur mu?

Parti seçim yenilgisi aldı ve hiçbir şey olmamış gibi devam etmek ana partiye ihanettir. Elbette partililerin bunu kendi aralarında konuşmaları gerekir. Devekuşu gibi kimse kafasını kuma gömmesin.

Bir rahatsızlık var. Parti tabanında bize oy veren seçmenler rezalet içinde. Bunu konuşmayacağız da ne konuşacağız Allah aşkına… Buna ihanet, darbe demek tutarsız. Sızdıranların kim olduğunu biliyorum ama artık isim vermeyeceğim. günah işlemek istemiyorum Partiye darbe demek doğruyu söylemek değil, onu aramak değil, illüzyondur, asıl darbe budur… Yazık bütün CHP’ye…

resadiye-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu