Haber

Büyük Birlik Partisi milletvekili aday listesi YSK’ya sunuldu

Büyük Birlik Partisi’nden (BBP) milletvekili adayı olarak gösterdiği isimler, parti genel başkanı Mustafa Destici’nin onayının ardından Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) teslim edildi.

Cumhur İttifakı üyesi olmasına rağmen seçimlere ayrı bir listeyle girme kararı alan BBP, Genel Başkan Mustafa Destici’nin de onayının ardından milletvekili aday listesi YSK’ya sunuldu. Listeyi teslim ettikten sonra konuşan BBP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Yelis, çok kayırılan bir parti olduklarını savunarak, “Cumhur İttifakı bünyesinde son dönemde yaptığımız çalışmalar, girdiğimiz günden bu yana yaptığımız çalışmalar. 2018 yılında Cumhur İttifakı ile yapılan seçimler, Türk devletinin bekası, milletimizin huzur ve güvenliği, refah açısından milletimizin lütfunu gördük ve BBP olarak seçimlere tek başımıza girdik. Cumhur İttifakı AK Parti, MHP, BBP ve Yine Refah Partisi’nden oluşuyor.Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan ve biz BBP olarak bu seçimlerde Cumhurbaşkanımızı yeniden seçeceğimize inanıyoruz. millete hizmette, devletimizin bekasında ve milletimizin huzur ve refahında en üst noktadır” dedi.

Yeliz şöyle devam etti:

“BBP olarak siz değerli adaylarımızla milletimizin huzuruna çıkacağız. TBMM’de temsil edilme anlamında en iyi noktaya ulaşacağımıza ve bundan sonraki süreçte de hizmet vermeye devam edeceğimize inanıyoruz. BBP olarak biz de bu ittifakta yer aldık. çünkü hayata bakış açısı, dertlere bakış açısı ve inançlar noktasında birliğin en üst noktada olduğu bir ittifak olarak görüyoruz. BBP’nin isim ve amblemi ile en yüksek oyu almayı umduğumuz için seçimlere tek başımıza girdik. bu ittifak.”

Yelis, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’nin İstanbul 1. Bölge’den milletvekili adayı olarak seçimlere katılacağını söyledi. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu