Haber

Bornova Uçurtma Şenliği Malatya’da da düzenlendi

Bornova’da her yıl geleneksel olarak düzenlenen Uçurtma Şenliği coşkusu Malatya Taşınmak . Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, “3 ayı aşkın süredir tüm imkanlarımızla depremzedelerin yanındayız. Binlerce çadır ve yardım malzemesiyle depremzedelere destek olduk ama bu da yetmez, bölge halkının ihtiyacı var. moral.”

Bornova Belediyesi, Aşık Veysel Mesire Yeri, Çamdibi Atatürk Parkı ve Çamkule Dr. Behçet Uz Mesire Yeri olmak üzere üç noktada gerçekleştirilen Uçurtma Şenliği, çadırkent tarafından organize edildi. MalatyaAyrıca organize.

Cemal Gürsel, Hoca Ahmet Yesevi ve Çavuşoğlu mahallelerinde depremzedelere dağıtılan uçurtmalarla gökyüzü renklendi. Anneler Günü öncesi çeşitli etkinliklerin yer aldığı etkinlikte, çocuklarla birlikte annelerine de hediyeler dağıtıldı.

VELİ AĞBABA DA KATILDI

Çocukların ve annelerin mutluluğuna CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba da ortak oldu. “Al Bayrağımız göklerde daim olsun” diyerek ay-yıldızlı uçurtmasını gökyüzüne salan Ağbaba, depremin başından bu yana bölgeye verdiği destek için Önder İduğ’a teşekkür etti.

Depremzedelerin en önemli ihtiyacının moral olduğunu belirten İduğ, “Üç ayı aşkın süredir tüm imkanlarımızla depremzedelerin yanındayız. Binlerce çadır ve yardım malzemesiyle depremzedelere destek olduk ama bu değil. Yeter, bölge insanının morale ihtiyacı var. Onun için Malatya’da Uçurtma Şenliğimizi düzenleyeceğiz.” “Çocukların ve annelerinin yüzünde yarattığımız en küçük gülümseme bile bize büyük memnuniyet veriyor.”

Kaynak: ANKA / Hayat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu