Teknoloji

Bethesda Başkanı Resmen Oyuncularla Alay Etti: “Oynayamıyorsanız Yeni Bir Bilgisayar Alın”

Tüm oyun dünyası Bethesda’nın yeni çıkan oyunu Starfield ile çalkalanırken, stüdyonun başkanı Todd Howard, ‘Ekmek yoksa yesinler’ sözleriyle tanıdığımız Fransa Kraliçesi Marie Antoinette’i gündeme getirdi. kek’, optimizasyon sorunlarından şikayetçi olan bir kişiye verdiği yanıtta.

Yılın en çok beklenen oyunlarından biri olan Starfield nihayet karşımızda.

Fallout ve The Elder Scrolls gibi serilerle bizi mükemmel evrenlere götüren Bethesda’nın geliştirdiği Starfield, şirketin uzun zamandır yaptığı ilk orijinal marka olma özelliğini taşıyor. Oyuncuları evrenin derinliklerine, keşfedilebilir gezegenlerin ve tonlarca maceranın tam ortasına götüren yapım, çıktığı günden bu yana tüm platformlarda toplamda 1 milyon oyuncu barajını aştı.

Ancak konu oyun olunca oyun dünyası ikiye ayrılıyor.

Oyunun basın incelemeleri Metacritic’te 87 puanda yer alırken, oyunculardan gelen incelemelerde yapımın puanı şu an 5.4 seviyesinde bulunuyor. Birçok oyuncu özellikle oyunun teknik yetersizliklerinden şikayetçi. Xbox Serisi için çıkan oyunun düşük performansı

Starfield, PC optimizasyonu nedeniyle büyük eleştiriler alırken bu konu Bloomberg’de Bethesda’nın lideri Todd Howard’a soruldu. Howard’ın tepkisi birçok oyuncuyu haklı olarak kızdırdı.

Spencer’ın tepkisi birçok oyuncu tarafından eleştirildi.

Aynı şekilde oyunla ilgili şikayetlere baktığımızda da önemli bir kısmının teknik sorunlar olduğu görülüyor. Özellikle Reddit gibi kanallarda bazı oyuncular, sahip oldukları son teknoloji sistemlerde bile Starfield’ı bekledikleri performansla oynayamama endişesinden şikayetçi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu