İş

Altın ne kadardı? (12 Haziran 2023 altın fiyatları)

Altının gram fiyatı yükselişle başladığı haftanın ardından 1.490 lira seviyesindeki süreci görüyor.

Cuma günü kurdaki artışa paralel olarak değer kazanan altının gram fiyatı yüzde 1’lik artışla günü 1.475 liradan kapattı.

Altının gram fiyatı yükselişle başladığı haftanın ardından saat 10.15’teki prestijiyle önceki kapanışının yüzde 1 üzerinde 1.490 lirada süreci görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 2 bin 450 liradan, Cumhuriyet altını 9 bin 900 liradan satılıyor.

Cuma günü yüzde 0,3 düşüşle günü 1.961 dolardan kapatan altının ons fiyatı şu sıralar bir önceki kapanışının yüzde 0,1 altında 1.959 dolarda bulunuyor.

İşsizlik oranı yüzde 10,2’ye yükseldi

Analistler, küresel piyasalarda enflasyon ve resesyon ikileminde belirsizliğin devam ettiğini ve bu hafta yatırımcıların ABD, Avrupa, Japonya ve Çin merkez bankalarının para politikalarına odaklanacağını belirtti.

Analistler, Çarşamba günkü toplantıda ABD Merkez Bankası’nın (Fed) yüzde 74 olasılıkla politika faizini sabit tutmasının beklendiğini belirterek, politika metni ve Fed Lideri Jerome Powell’ın toplantı sonrasındaki açıklamalarının olumlu sonuç almasının beklendiğini belirttiler. varlık fiyatları üzerindeki etkisi.

Analistler, Fed’in bu hafta para piyasalarında faiz artırımına gitme ihtimalinin ABD ekonomisinde istihdam piyasasındaki soğuma sinyallerinin istenilen düzeyde olmamasına rağmen, Fed’in “şahin” politikalarına son vermesinin beklendiğini söylediler. Temmuz ayında faiz oranlarını 25 baz puan artırarak.

1.980$ ve 2.000$ direnç pozisyonu

Analistler, ABD’de hazine bütçesi istikrar bilgilerinin takip edileceğini belirterek, teknik olarak altının ons fiyatı için 1.960 dolar ve 1.950 doların baz olduğunu, 1.980 dolar ve 2.000 doların ise direnç konumunda olduğuna dikkat çekti.

Ülkede bugün açıklanan bilgilere göre nisan ayında cari açık 5 milyar 404 milyon dolar olurken, işsizlik oranı yüzde 10.2’ye yükseldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu