Haber

Aksigorta’dan Elektrikli Araçlara Özel Tasarlanan İlk Kasko Sigortası

Aksigorta, ürün ve hizmetlerini yeni nesil sigortacılık anlayışıyla geliştirmeye devam ediyor. Sektöründe öncü olacak sürdürülebilir uygulamaları hayata geçiren Aksigorta, Türkiye’de bir ilke imza atarak elektrikli araç müşterilerine özel yeni bir ürün geliştirdi. E-sigorta olarak adlandırılan bu yeni çalışma; Yanlış şarjdan, şarj ekipmanlarının çalınmasına, akü garantisinden yerinde şarj hizmetine ve e-şarj hizmetinde %10 indirime kadar sunduğu pek çok garantiyle elektrikli araç kullanıcılarının güvenle ilerlemesine olanak sağlıyor.

05 Eylül 2023, İstanbul – Yeni nesil sigortacılık anlayışıyla sürdürülebilir çözümler üreten Aksigorta, Türkiye’de elektrikli araçlara özel ilk ve en kapsamlı kasko poliçesini hayata geçirerek bir faktöre daha imza attı. Hızla artan elektrikli araç kullanıcılarının güven duyacağı yeni bir ürün sunan Aksigorta, e-sigorta ile elektrikli araç sahiplerine çok sayıda teminat sunuyor. E-sigorta sahipleri aynı zamanda hatalı şarj, aracın tamir edileceği servise sınırsız para çekme, şarj ekipmanlarının çalınması, akü garantisi ve deşarja karşı destek gibi sadece e-sigortada bulunan birçok teminat seçeneğine de sahip olacak. Aksigorta müşterileri aynı zamanda e-şarj hizmetinde de %10 indirimden yararlanacak. Elektrikli araç kullanıcılarının en büyük kabuslarından biri olan şarjının bitmesi nedeniyle yolda kalma sorunu da bu poliçede tanımlanıyor. Kullanıcıların bu kaygısını e-sigorta ile ortadan kaldıran Aksigorta, sürüş sırasında aracın aküsünün bitmesi durumunda İstanbul ilinde yerinde şarj hizmeti sunuyor.

Aksigorta’nın geleceğin teknolojilerine uygun çözümler geliştirdiğinin altını çizen, Aksigorta Genel Müdür Yardımcısı Tolga Tezbaşaran, “Türkiye’de elektrikli araçlara ilgi artıyor. Açıklanan son bilgilere göre 2023 yılının ilk çeyreğinde elektrikli araç satışlarında %251 oranında artış yaşandı. Elektrikli araç kategorisi özellikle ülkemizde oldukça yeni ve hızla gelişiyor. Bu kategoriye ilişkin ihtiyaç ve beklentiler tam olarak belirgin değildir. Aksigorta olarak hem bu ekosistemi oluşturan paydaşları hem de müşterilerimizi dinleyerek beklenti ve gereksinimleri belirledik. Bu amaçla kapsamlı bir elektrikli araç garanti paketi olan e-sigortayı oluşturduk. Müşteri içgörüleriyle tasarlanan e-sigorta, değişen müşteri trendlerini ve geleceğin teknolojilerini kapsamanın yanı sıra sürdürülebilirlik vizyonumuzla da örtüşüyor. Ege Orman Vakfı aracılığıyla e-sigorta poliçesi olan müşterilerimiz adına fidan dikerek onların karbon ayak izini azaltma çabalarına destek olacağız. Sürdürülebilirlik bakış açımızla kalkınmaya, refaha ve daha fazla bilgiye erişime yönelik program ve projeler tasarlayarak ekonomik büyümeyi destekleyecek olumlu etki yaratmaya yardımcı olacak farklı branşlardaki çalışmalarımızla sürdürülebilirliğe yeni avantaj ve hizmetlerle katkı sağlamaya devam edeceğiz. İçinde faaliyet gösterdiğimiz toplumun yeterli yaşamı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-finike.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu