Haber

AK Parti ile bir araya gelecekler mi? İYİ Parti’den çok konuşulacak çıkış: Elbette görüşürüz

Seçimlerden istediği sonucu alamayan CHP ve İyi parti İttifakın devam edip etmeyeceği henüz belli değil. Yerel seçimlerde ittifak kurma şartını açıkça ortaya koymak İyi parti İstanbul’a talip olduğunu vurguladı. İddiaya ilişkin açıklamalarda bulunan GÜZEL Parti İstanbul Milletvekili Buğra Kavuncu, ittifak kapısını açık bıraksa da, “Tek başımıza girecekmiş gibi hazırlanmamız gerekiyor. İstanbul’u almaya talip oluyoruz” dedi.

“NİHAİ KARARI TARAFLARIN YETKİLİ ORGANLARI VERECEKTİR”

Seçimlerde her partinin kendi hesabını yapacağını belirten Kavuncu, Millet İttifakı’nın akıbetiyle ilgili de, “Tabii ki bundan sonra en çok konuşulan konu Millet İttifakı’nın gidişatıdır. Bu ittifak stratejik bir zemin üzerine kurulmuştur. Önce yerel seçimler ardından da genel seçimlerle devam eden bir süreçti. Oy bitti ve bu ittifakın teknik kısmı da sona erdi. Ancak stratejik işbirliğine devam edilip edilmeyeceğine tarafların yetkili organları ve son olarak genel lider karar verecek. Önümüzdeki süreçte göreceğiz” dedi.

“AK PARTİ ile görüşmeye gelir misiniz?”

AK Parti ile yeni Anayasa için bir araya gelip gelmeyeceklerini değerlendiren Kavuncu, şunları söyledi: oy Döneminde siyasetçilerin kullandığı dile dikkat çekti. Kavuncu, “Türkiye’nin bekası için bu kapılar her zaman açık kalmalı, müzakere ilişkileri devam etmeli. Bu saatten sonra nasıl olacak? O yüzden dilinize dikkat etmelisiniz.”

“GÜÇ VE MUHALEFET DİYALOG KAPILARINI AÇIK TUTMALIDIR”

Kavuncu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bütün bunlara rağmen iktidar ve muhalefet bu ülkenin geleceği için diyalog kapısını açık tutmalıdır. Buna engel olan herkesin büyük sorumluluğu vardır. Elbette konuşuruz, elbette konuşuruz. Görüşürüz. Anayasa gündeme gelirse biz de görüşürüz. Ama çizgimiz var, rengimiz var. Ey rengimizi kaybetmeden çizgimize sahip çıkarak herkesle konuşuyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu