Haber

Adana’da MLKP terör örgütü zanlısına 7 yıl 15 ay hapis

Adana’da MLKP terör örgütüne üye olmak suçundan yargılanan sanık, “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 7 yıl 15 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Adana 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada tutuklu sanık AY yok, avukatı hazır bulundu.

Esasa ilişkin mütalaasını açıklayan Cumhuriyet savcısı, sanığın örgütün ikametgahı olarak kullandığı konutunda örgütsel belgelerin bulunduğunu, kentte MLKP propagandası içeren dergiler sattığını ve eylem gerçekleştirdiğini belirtti. terör örgütü içinde aktif faaliyetler.

Savcı, Adana’da terör örgütlerinin düzenlediği örgütlere ve korsan gösterilerine katılan AY’nin şiddet eylemleri gerçekleştirdiğini, örgüte üye toplamaya çalıştığını, “örgüte üye olmak”, “örgüt üyesi olmak” suçlarından hüküm giymiş kişilere yardım ettiğini belirtti. silahlı terör örgütü üyesi” işlediği kabahatten dolayı cezalandırılmasını ve hakkında yakalama kararı çıkarılmasını talep etti.

Savunması alınan sanık avukatı, müvekkilinin herhangi bir terör örgütüyle ilişkisinin bulunmadığını ve örgütsel bir pozisyonu bulunmadığını savunarak beraatini istedi.

Mahkeme heyeti, “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 7 yıl 15 ay hapis cezasına çarptırılan sanık AY hakkında tutuklama kararı verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu