Haber

Abdulkadir Uraloğlu açıkladı: Ankara-Diyarbakır turistik tren seferi başladı

Ankara- seferleri başladı…

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Ankara’dan Diyarbakır’a doğru kalkan treni uğurladı.

Bakan Uraloğlu, yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“Turistik Diyarbakır Ekspresi seferlerini başlatıyoruz”

“Bu güzel günde vatandaşlarımıza güzel bir haber vermek için toplanmış bulunuyoruz. Anadolu’nun eşsiz topraklarını arşın arşın gezen Turistik Doğu Ekspresi’ne alternatif rotalar sunmak amacıyla bugün de Turistik Diyarbakır Ekspresi seferlerini başlatıyoruz. Trenimizin ilk seferinde sizlerle bir araya gelmekten büyük memnuniyet duyuyorum. Bildiğiniz üzere son zamanlarda Turistik Doğu Ekspresi’yle yolculuk oldukça popüler bir hale geldi.

“YHT ile doğrudan 11 şehrimize hizmet verilmektedir”

Seyahat severlerin ve fotoğraf sanatı tutkunlarının da gözdesi olan yolculuk sınırları aşarak yabancı turistlerin de ilgi duyduğu rota haline geldi. Biletler satışa çıkar çıkmaz tükeniyor, fakat güzel ülkemizde turistlik doğu ekspresi dışında da onlarca demiryolu seferi bulunmaktadır. TCDD Taşımacılığın işlettiği Yüksek Hızlı Trenlerimiz doğrudan 11 şehrimize, tren ya da otobüs bağlantıları kombine taşımacılık ile 9 şehrimize de dolaylı olarak hizmet etmektedir.”

Abdulkadir Uraloğlu’nun açıklamalarından konu başlıkları şu şekilde:

“Yenilikçi bir bakışla tren seferlerimizin turizme hizmet etmesini sağlıyoruz”

Alt ve üst yapısı iyileştirilen konvansiyonel hatlarımızda işletilen bölgesel ve ana hat trenlerle cennet vatanımızın hemen her köşesini keşfetmek mümkündür. Bu rotalar seyahat edenlere, seyre doyum olmayan manzaralar sunmasının yanında yeni yerler keşfetme imkanı da sunmaktadır. Biz de yenilikçi bir bakışla tren seferlerimizi yük ve yolcu taşımacılığının yanı sıra turizme hizmet edecek şekilde yeni rotalar ile zenginleşmesine katkı sağlıyoruz.

“2023-2024 kış sezonunda 11 bin 611 yolcu seyahat etti”

Dünyanın en güzel ilk 4 rotasından biri olarak büyük ilgi gören Doğu Ekspresi’ne 29 Mayıs 2019 tarihinde Turistik Doğu Ekspresi seferlerini de eklemiştik. 2023-2024 kış sezonunda bu trenimizle 11 bin 611 kişi seyahat etti. Yolcularımız çok güzel anılarla dönerken rota üzerindeki birçok şehrimizin ekonomik, sosyal ve kültürel hayatına büyük katlı sağladılar. “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu